Açıklanan son gelir pastasında en büyük pay Apple’ın oldu. Zira son rakamlara göre sadece akıllı telefon olarak değerlendirdiğimizde 9,4 milyar dolar gibi yüksek bir kâr hacmi elde eden sektörün %90’lık kısmı Apple’ın. Aynı rapora göre gelir dağlımda ilk sırada yer alan teknoloji devi tüm akıllı telefon gelirlerini %90’lık bir payla aldı. Teknoloji devinin bu oranla beraber sahip olduğu kâr miktarının ise 8,5 milyar dolar olduğu açıklandı. Bu rakamlarla beraber ne kadar gelir elde ettiği de ortaya çıkan markanın bu kadar yüksek oranda gelir elde etmesiyle beraber markanın ne gibi yatırımlar yapacağı da merak konusu olmuştu. Zira ilk aşamada Apple’ın yeni merkezi olması beklenen Apple Campus 2 için çalışmaların hızlanacağı düşünüldü.

Apple Campus 2 İçin Çalışmalar Hızlandı

Gelirlerinin açıklanmasıyla beraber Apple’ın inşaatı da hızlandırdığı ortaya çıktı. Apple Campus 2 olarak adlandırılan merkezin çalışmalarının hızlandırılmasının ardından ise inşaatın ne derece ilerlediği de net olarak ortay çıktı. Son rakamlarla beraber bitmesine çok kısa bir süre kaldığı öğrenilen Apple Campus 2’nin yeni görüntüleri de yayınlandı.

Apple-Campus-2

Artık net olarak şekli ortaya çıkmaya başlayan yeni Apple merkezinin paylaşılan görüntüleri ise büyük oranda beğeni topladı. Şimdiye kadar ki en büyük Apple tesisi olacağı da açıklanan Apple Campus 2 içerisinde Apple’ın çok daha gelişmiş bir teknolojide kullanacağı ortaya çıktı.

Yeni Ürün Merkezleri Olacak Mı?

Apple Campus 2 olarak bilinen merkezle beraber Apple’ın daha fazla alana açılacağı da ortaya çıktı. Zira yeni tesislerle beraber Apple’ın sadece akıllı telefon alanında ya da sadece bilgisayarları alanında değil bunun dışında yeni çalışmalarını da Apple Campus 2 içerisinde yürüteceği öğrenildi. Merek edilen bir diğer nokta ise iPhone üretiminin Apple Campus 2 içerine alınıp alınmayacağı oldu. Zira Apple’ın Çin bölgesinde üretilen iPhone serisini artık kendi ülkesinde üretmesi haberlerinin gündeme gelmesiyle beraber Apple’ın yeni tesislerinde de bu yönde bir karar alabileceğini gündeme getirdi. Apple’ın ise bu konuda yapacağı açıklama şimdilik merakla beklenmekte. Fakat Apple Campus 2 için bununda popüler bir iddia olarak öne çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8'i Net Şekilde Gösteren Yeni Görseller

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?