Apple yeni tesislerinin inşaatında artık sona gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde yeni görselleri de yayınlanan Apple’ın yeni merkezi olacağı açıklanan Apple Campus 2 tesisinin de görsellerinde ise ilk defa Apple Campus 2’nin iç kısmı da ilk defa görüntülenmeye başlamıştı. Hem iç tasarımı hem de dış tasarımı bet bir şekilde ortaya çıkmaya başlayan tesisin üretiminin tamamlanmasına çok kısa bir süre kaldığının belirtilmesiyle beraber Apple’ın yeni tesisinin tüm özelliklerinin neler olacağı da merak konusu olmuştu. Tesisin tamamlanmasına çok kısa bir süre kala özelliklerde belli oldu.

Tamamen Yenilebilir Enerji

Bu noktada Apple Campus 2 merkezinin dikkat çeken ilk özelliği tesisin tüm enerjisinin yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edecek olması oldu. Zira üretim aşamasında Apple, tesisin tamamının çatısını güneş enerjisi panelleri ile donatmıştı. Apple’ın bu kararı sonrasında zaten Apple Campus 2 içerisinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılacağı da biliniyordu. Fakat yapılan son haberlerle beraber Apple Campus 2 içerisindeki tüm enerjinin bu paneller ayrıcalığı ile saplanacağı ortaya çıktı.

Apple Campus 2

Bu sayede çok daha yüksek bir enerji tasarrufu sağlayacak olan yapının ayrıca üretim aşamasında da bu şekilde enerjilerde de yararlanacağı da belirtildi. Tüm bunlarla beraber daha birçok yeni teknolojinin de ortaya çıktığını belirtelim.

720 Bin Metrekare Kampüs Alanı

Öncelikle tesisin alanının devasa olduğunu belirtelim. 256 Bin metre kare gibi bir çalışma alanına sahip olacak olan Apple Campus 2 bunun dışında 720 bin metrekare gibi bir kampüs alanına sahip olduğu da belirtildi. Ekstra olarak içerisinde Ar-Ge merkezleri de olduğu belirtilen Apple Campus 2’nin en ilginç özelliklerinden birisinin ise altında tiyatro salonu olduğu da açıklanan bir diğer gerçek.

Tüm bu özellikleri ile beraber tarihin en gelişmiş tesislerinden biri olarak gösterilen Apple Campus 2’nin daha ne gibi ayrıcalıkları bulunacağı Apple tarafından açıklanacak. Fakat kesin olan bir şey var ki oda Apple Campus 2 Apple’a epey şey katacak.

İLGİLİ HABER:  iOS Star Wars Rivals Oyunu Duyuruldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?