Akıllı telefonları ile son günlerin en çok konuşulan markalarından biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde sadece akıllı telefonları ya da teknoloji ürünleri üzerinde çalışmadığının bilgisini vermişti. Artık yavaş yavaş farklı alanlarda da yatırımlar yapmaya başlayan dev marka bununla beraber kısa süre içerisinde ürün geliştirme merkezini de değiştirmeye hazırlanıyor. Daha önce kullandığı Apple Campus merkezinin artık ürün geliştirme konusunda yetersiz kalması ve Apple’ın bununla beraber artık daha çok yenilenebilir enerji kaynaklarına sahip olan bir merkez kullanmak istemesiyle beraber geçtiğimiz aylarda Apple’ın yeni merkezinin inşaatına başlanmıştı. Apple Campus 2 olarak adlandırılan ve Apple’ın yeni iş merkezi olacağı açıklanan yapının inşaatının ise artık sona yaklaşmaya başladığı belirtildi.

Appl-Campus-2

2016 Yılı İçerisinde Tamamlanıyor

Yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanabilmek için çatı kısmı tamamen oval güneş panelleri ile kaplı olan Apple Campus 2’nin Apple tarafından sürekli olarak görüntüleri de paylaşılıyor. Apple’ın inşaatın nasıl gittiğini gösteren paylaşımları ise YouTube üzerinden yine Apple tarafından kullanıcılar sunuluyor. Sürekli olarak Apple Campus 2 üzerinde ne kadar ilerlendiğini göstermek için yapılan inşaat çekimlerine geçtiğimiz günlerde ise bir yenisi daha eklendi. Yine Apple tarafından Drone cihazları ile tepeden çekilen görüntülerle beraber yeni merkezin inşaatında da aslında artık sona gelindiği ortaya çıktı. Muhtemelen 2016 yılı içerisinde tamamlanması beklenen yapının son videosuyla beraber birçok detayı da ortaya çıktı.

Ortaya çıkan ilk detaylardan biri Apple’ın Apple Campus 2 için ne kadar para harcadığı oldu. Şuan için 5 milyar dolar civarında bir yatırım yaptığı ortaya çıkan dev markanın ayrıca merkezini tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak üzerine kurduğu için kısa süre içerisinde bu yatırımında çok daha üstünde bir kazanç sağlayacağı da düşünülüyor. Zira merkezin %80 gibi bir kısmının yeşil alanlarla çevrileceğini ve Apple’ın bu alanda enerji kullanımı konusunda da bir ilke imza atmaya hazırlandığını belirtelim. Apple Campus 2’nin Apple’a ne kadar katkı sağlayacağı ise şimdilik merak konusu.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Farklı Bir Versiyonla Güncellenecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?