Apple’ın yeni seri elektronik ürünleri bir bir piyasaya çıkmaya başladı. Öncelikle yeni seri iPhone akıllı telefonların ardından gelen yeni seri MacBook bilgisayarları bunun yanında Apple Watch 2 akıllı saatlerinin piyasaya sürmesiyle beraber artık firma hakkında son olarak yapılan son yatırımlar gündeme gelmeye başladı. Bu alanda Apple’ın en merak edilen yatırımlarından birisi ise teknoloji devinin yeni merkezi oldu. Artık Apple’ın hem bilimsel araştırmalarını yapacağı hem de ürün gelişiminde yararlanacağı yeni alanı Apple Campus 2 tasarımıyla ve genişliğiyle beraber dünyanın da en büyük Apple tesisi olmaya da aday gösteriliyor.

Apple Campus 2 İnşaatı Tamamlanıyor

Apple’ın şimdiye kadarki en büyük tesisi olacağı açıklanan Apple Campus 2 tesislerinin yapımına ise teknoloji devi hızla devam ediyor. Son olarak tesisin özellikleri hakkında bilgilerin ortaya çıkmasıyla beraber sadece boyutları ve mimarisi değil bunun yanında yenilenebilir enerji teknolojileri konusunda da epey olumlu adımlar atılacağının düşünüldüğü yeni Apple Campus 2 tesislerinin son olarak tamam güneş enerji panelleri ile kaplandığı da belirtilmişti. Apple Campus 2 üzerinde hem üretimde hem de tesisin enerjisinin sağlanması konusunda oldukça olumlu sonuçlar vereceği düşünülen çalışma ile son olarak bütün çatı bölümünü güneş panelleri ile dolduran Apple’ın bu şekilde enerji faydası sağlayacağı da öğrenildi.

Apple Campus 2

Tüm bu bilgilerle beraber tesisin inşaatının da hızlandırıldığını açıklayan Apple’ın yeni tesisi Apple Campus 2 için yeni görüntülerde paylaşılmaya başlandı. Genelde hem Drone ile yukarıdan ya da dışarıdan çekilmiş görüntüleri paylaşılan Apple Campus 2, tesislerinin bu kez ise inşaat halinde olan iç mekanı hakkında yeni görseller paylaşıldı.

Paylaşılan görsellerle beraber dünya üzerinde yapılmış en büyük teknoloji tesislerinden biri olacağı da kesinleşen Apple Campus 2’nin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise henüz Apple tarafından net bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Apple, App Store Uygulamalarını Düzenlemeye Başladı

Apple Campus 2

Buna karşın Apple Campus 2 tesislerinin Apple’ın en büyük yatırımlarından biri olarak da gösterilmesiyle beraber henüz tesisin ne kadar işlevsel olacağı tartışmaları da devam etmekte. Zira iddialara göre Apple’ın tüm üretimini de Apple Campus 2’ye taşıma ihtimali de var. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımlarında bu nedenden dolayı olduğu belirtiliyor. Tabi tüm bunları ve detayların neler olduğunu öğrenmek için Apple’ın yapacağı açıklamayı beklemek gerekiyor.

Rüzgar Panellerine Yatırımlarda Bu Nedenle Mi Yapıldı?

Son olarak geçtiğimiz günlerde Apple’ın yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde çalışmalar ve yatırımlar yapmasıyla beraber Apple Campus 2 içerisinde yenilenebilir enerji sistemlerinin de daha yaygın kullanılacağını göstermekte. Hem güneş enerjisi hem de rüzgar panellerine yapılan yatırımlar son dönemde daha çok yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelme olduğunu da gösteriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?