Apple Çalışanları Ölüm Tehdidi Alıyorlar

0
130

Apple’ın yurt dışındaki Apple Store mağazalarında çalışan personellerle yapılan röportajların sonunda, bir çok Genius Bar’da görevli çalışanın ölüm tehdidi aldığı ortaya çıktı. Apple’ın ürünlerini satmakla görevli olan personellerden biraz daha fazla maaş alan Genius Bar görevlileri, stresli bir ortamda çalışıyorlar. Çünkü, Genius Bar’a zarar görmüş veya bozulmuş olan iPhone’larını getiren müşteriler genelde çok sinirli olarak geliyorlar.

Ancak Genius Bar’da çalışan Apple personelleri her zaman sakinliklerini korumak ve Apple müşterilerine değer vermek zorundalar. En azından şirket politikası böyle. Her ne kadar Genius Bar çalışanları ölüm tehdidi alsalar da, Apple müşterilerini üzmek istemiyor.

Ayrıca satış bölümünde çalışan personeller ise Apple Store’larda satış görevlisi olarak işe başlayan personellerin yıllarca aynı görevde çalıştığı ancak yükselme gibi bir şanslarının ise çok zor elde edilebildiğinden bahsediyorlar. Apple’da çalışmanın avantajı olarak ise, çalışanların Apple ürünlerini %15 indirimli olarak satın alabildiklerini söylüyorlar.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Beta 2 genel kullanıma açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?