iPhone 7 serisinde beklenen değişiklikleri ve istenen sistemleri kullanıcılara sunmadığı için hala eleştirilmeye devam eden Apple’ın gelen tüm bu eleştirilere yanıt olarak ise iPhone 8 modelini beklediği iddia ediliyor. Hem iPhone 7 serisi sonrasında beklenen tasarım değişikliklerine adım atılacağı düşünülen model olması hem de Apple’ın iPhone serisinin 10.yılına özel bir telefon olması iPhone 8’in bu konuda çok daha ön plana çıkmasını sağlamıştı. Apple’ın en iyi telefonlardan biri olacak düşüncesi haliyle iPhone 8 için yeni iddialarında gündeme gelmesine neden oldu.

Katlanabilir Ekran Kesinleşti

Bu aşamada yeni serinin ilk olarak tasarımsal değişikliklere gideceği herkes tarafından kabul görmüş bir iddia olarak ortaya çıkmıştı. Tasarım konusunda ise serinin ilk olarak OLED ekran tercihi yapacağı ve ek olarak cam kasa gibi detaylara yer verileceği düşünülüyordu. Tüm bu iddialara ek olarak geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni bir patent başvurusu da yaptığı ve yapılan patent ile beraber yeni tasarıma uyum sağlayan yeni bir katlanabilir bir teknoloji kullanılacağı belirtilmişti.

katlanabilir-iPhone-8

Katlanabilir ekran iddialarından sonra Apple’ın bu teknoloji için patent başvurusu yapması ise iddiaları kesinleştirmeye başladı. Patent başvurusu sonrasında ise Apple’ın katlanabilir ekranlar için de yaptığı patent başvurusunun kabul edildiği ve patentlerinde onaylandığı belirtildi. Artık katlanabilir ekran teknolojisinin patent haklarını da elinde bulunduran Apple’ın yeni seride bu sistemi kullanıp kullanmayacağı ise merak konusu oldu.

iPhone 8 İle Gelmeyebilir

Her ne kadar Apple’ın bükülebilir ekran patenti onaylanmış olsa da yeni seride bu ekran teknolojisinin kullanılması zor olarak değerlendiriliyor. Gerek sistemin esnet devre sistemi istemesi gerekse de cam kasanın nasıl bükülebileceği gibi konular nedeniyle iPhone 8 serisinde bükülebilir ekran sisteminin kullanılamayacağı da düşünülüyor.

Apple’ın ise tüm bu sistemler üzerinde nasıl bir çalışma yapacağı merak konusu. Zira her ne kadar iPhone 8 serisi için yetişmeyeceği düşünülse de Apple’ın yapacağı özelleştirme ve yeni seri çalışmaları sonrasında hala iPhone 8 serisi için de tüm bu teknolojilerin kullanılabileceği de belirtiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?