Apple Bu Yıl İçerisinde Sarı ve Altın Gül Renklerine Sahip Apple Watch, Yeni iMac ve Yeni iPad Mini Serisinin Tanıtımını Yapabilir

0
528

KGI securities analisti Ming- Chi Kuo’nun tahminlerine göre Apple bu yıl içerisinde birden fazla cihazın tanıtımını yapabilir. İleriye yönelik ürün planlaması ile birlikte yılın ikinci yarısında satış momentlerinde artış gösterebilir.

-Apple Watch: Kuo Apple Watch hakkında ümitsiz değil. Apple’ın ikinci çeyreğinde 3.9 milyon teslimat sonrasında şuanki çeyrekte 5.5 milyon olduğunu dile getiriyor. Bu denli büyük artışın sebebini parça tedarik konusunda yaşanılan sıkıntıların giderilmesi ve daha fazla ülkede satılması düşünceler arasında. Sonuç olarak Kuo’ya göre yıl bitiminde Wall Street’in ortak görüşü olan 15 milyon ünite Apple Watch teslimatının biraz zor olduğunu dile getiriyor.

Özellikle Kuo inanıyorki Apple, Watch Sport serisine yeni renkler ekleyecek. Aynı iPhone 6s’de düşünülen altın gül rengi bu sene içerisinde Apple Watch’da da kullanılabilir. Kuo ve diğer kaynaklar daha önceleri Apple’ın yeni nesil iPhone’da altın gül rengini kullanacağına değinmişlerdi. Kuo’nun birkaç ay önce dile getirdiğine göre Apple bu yıl içerisinde Apple Watch için yeni bir kasa seçeneği sunabilir.

-iPhone: Kuo’ya göre Apple ikinci çeyrek içerisinde 54.2 milyon iPhone sevk etmiş olabileceğini düşünüyor ve Kuo’nun tahminlerine göre bu sonbahar içerisinde satışlar 40.1 milyona düşecek. Düşüşün sebebini ise iPhone 6s lansmanı ve yeni ürün teslimatının başlamasıyla birlikte önceki nesillerin üretiminin azaltılacağı kanaatinde.

-iPad: Apple iPad satışları akmaya devam ediyor. Kuo’nun tahminine göre şirket bu çeyrek içerisinde 8.8 milyon ürün teslimatında bulunduğunu öngörüyor. Kuo’ya göre daha ince ve daha hafif iPad mini özellikle iPad Air 2’nin küçük versiyonunun dağıtımına yıl bitiminde başlanılabileceğini tahmin ediyor. Apple’ın iPad lansmanları tipik olarak Ekim ayı içerisinde gerçekleşiyor fakat teslimatlar dördüncü çeyreğe kadar başlamıyor. Güncel rapora göre ise Apple, yeni bir iPad Air üretmeyebilir. Kuo herhangi bir cihazın bu sene içerisinde güncelleştirilmeyeceğine dair söylemlerde bulunmuyor ve daha büyük boyutlu iPad Pro gibi söylentilere de direk adres göstermiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.1.3 Güncellemesi Yayınlandı

-Mac: Kuo’nun tahminine göre güçlü olan Mac teslimatları ikinci çeyrekte 5.3 milyonken, şuanki çeyrekte yükselerek 5.8 milyon olduğu görülüyor. Geleneksel olarak Apple’ın en iyi olduğu çeyrek elbette okula dönüş zamanındaki satışlar. Ayrıca Kuo yeni iMac’lerinde üçüncü çeyrekte veya dördüncü çeyreğin başlarında satışa sunabileceğini de söylüyor. Bu durumla birlikte yeni iMac’ler Mac satış oranına yardımcı olacaktır.

Kuo, Apple’ın tedarik zincirindeki bilgilerden tahminlerde bulunuyor. Fakat Kuo bazen doğru tahminlerde bulunmayabiliyor. Sonuç olarak bu tahminler doğrultusunda bazı bilgiler dikkate alınmalı

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?