Apple Bu Kez Netflix’i Mi Satın Alıyor?

0
75

Apple’ın kendi servislerini zenginleştirme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Teknoloji devi bir yandan iPhone, Mac, Apple Watch gibi donanım ürünlerini satmaya çalışırken, bir diğer yandan ise bu cihazlarda kullanılacak olan servislerin yayılmasını istiyor. Hatta son dönemde Apple’ın servislerini kendi cihazlarında kullandırmanın dışında, genel olarak teknoloji dünyasında kabullendirmek gibi bir çalışması olduğu da görülüyor. Markanın bunun için önemli adımlar attığını görüyoruz. Son olarak müzik servislerini öne çıkarmak adına böyle bir adım atan Apple, Shazam servisini satın almış ve Apple kullanıcılarına özel olarak güncellemeler yayınlamıştı. Müzik konusunda böyle bir adım atan markanın şimdi ise görsel medya konusunda benzer bir adım atacağı konuşuluyor.

Netflix Satın Alınabilir

Buna göre markanın ilk yatırımı kendi adına içerikler üretmek olacak. Apple’ın 1 milyar dolar gibi bir bütçe ile bir ekip kurduğu ve kendi dizilerini çekeceği belirtiliyor. İlk etapta en az 10 içerik üretip, sektörde ben de varım demeye çalışan bir firmadan söz ediyoruz. Apple’ın bu çalışmalarının ve kurduğu tüm ekibinin arka planda kalmasına neden olan iddia ise Netflix iddiası.

Apple Netflix

İddiaya göre firma bir yandan kendi içeriklerini üreterek özgünlük oluşturmak isteyecek, bir yandan da kullanıcı kitlesine sahip olan için Netflix’i tamamen satın alacak. Böylelikle Netflix kullanıcı kitlesiyle beraber Apple’a dahil olmuş olacak. Haliyle Apple hem kendi oluşturduğu içerikleri çok daha kolay bir şekilde piyasaya sunmuş olacak hem de Apple’ın ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olması sağlanacak.

Shazam sonrasında Netflix gibi bir hamle yapılması ise Apple’ın en büyük oyuncuları kadrosuna katması gibi bir durumu ortaya çıkarıyor. Apple bu konuda biraz Facebook’a benzemeye başladı demek yanlış olmaz. Benzeri adımı Facebook yapmış ve Instagram gibi önemli bir servisi satın almıştı. Şimdi aynı durum Apple için geçerli olacak gibi duruyor. Satın almanın doğrulanmadığını da ekleyelim. Yani iddialar bir süre daha konuşulacak ve gündeme gelecek gibi.

İLGİLİ HABER:  Apple iOS 10.2 Güncellemesi Nasıl Karşılandı?

İlginizi Çekebilir: iFixit iPhone Kullanıcılarına Müjdeli Haberi Verdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?