Apple Bir Sonraki Jenerasyon Force Touch’lı iPhone’ların Üretimine Başladı

0
660

Bloomberg’in raporuna göre Apple yeni nesil Force Touch’lı iPhone’ların üretimine erkenden başladığını bildirdi. Force Touch ilk olarak Apple Watch’da kullanılmıştı ve özelliği ise basınça hassas yapısı ile birlikte dokunma veya basılı tutma gibi ayrımlarda bulunabilip ikisine de farklı fonksiyonlar atayabiliyor. Mesela az dokunduğunuzda şarkıyı yavaş ilerletiyorsa  basılı tuttuğunuz daha hızlı ilerletebilecek.

Yeni iPhone’lar bir önceki nesildeki gibi 4.7 inç ve 5.5 inç boyutlarında olabileceği söyleniyor ve dış görünüşü çoğunlukla bir önceki nesile benzer olabileceği dile getiriliyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Force Touch’ın yeni nesil telefonlara eklenmesiyle birlikte 0.2 mm daha kalın olabileceğini söyledi fakat bu durumun tam belirgin olmamasıyla birlikte söylentinin doğru olabilmesi potansiyeli olduğu vurgulandı.

“Apple şirketi yeni nesil Force Touch’lı iPhone’ların üretimine erkenden başladı. Yeni nesil iPhone’lar bir önceki nesille aynı boyutlarda üretime başlandı ve genel dizayn anlamında benzerlik içerecek. “

Bloomberg’in kaynaklarına göre yeni nesil iPhone’larında tasarımı bir önceki nesille aynı olacak. Apple Watch, Retina MacBook ve Retina MacBook Pro’dan sonra yeni nesil Force Touch teknolojisini bir sonraki nesil iPhone’larda da kullanmayı düşünüyor.

Apple’ın yeni nesil mobil cihazının ismi “iPhone 6s” ve “iPhone 6s Plus” olabilir ve Eylül ayı içerisinde tanıtımı yapılması planlanıyor. Diğer söylentiler ise yeni nesil cihazla birlikte gelişmiş kamera, 7000 serisi alüminyum ve yeni renk seçeneği olan “Rose Gold” ile birlikte gelebilir.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Türkiye de Satışa Sunuldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?