Apple Bilim Kurgu Dizisi Netlik Kazandı

0
72

Televizyon dünyasıyla internet dünyası arasında sağlam bağlar oluşmaya başladı. Artık yavaş internet dizilerinin öne çıkmaya başladığını görüyoruz. Sürekli gelişen sektöre girecek oyunculardan birisi de Apple olacak. Son bilgilere bakacak olursak, Apple efsane kitap roman serisi olan Vakıf için hazırlıklarına başladı ve Vakıf serisini ekranlara taşıyacak. Aslında durumun iddialardan öteye geçtiğini söylemek gerekiyor. Paylaşılan detaylara bakacak olursak, çoktan hazırlıklar başlamış durumda. Sözü uzatmadan detaylara geçelim.

Vakıf Bilim Kurgu Dizisi Geliyor

Isaac Asimov tarafından yazılan bilim kurgu roman serisi olarak bilinen Vakıf serisinin ekranlara taşınacağı haberinin ardından detaylarda paylaşıldı. Daha önce birçok kez sinema filmlerinde ve bilim kurgu filmlerinde hikayelerinden esinlenildiği görülen roman serisinin, bu kez doğrudan ekranlara aktarıldığını göreceğiz. Öyle ki bu kez doğrudan serinin hikayesi ele alınacak.

Vakıf

Bu kez esinlenilmiş bir hikaye değil de doğrudan roman serisinin hikayesini göreceğiz. Hikayenin birebir olarak ele alınacağını söylememizin ardından geçelim hikayenin nasıl olduğuna. Tam 7 kitaptan oluştuğu bilinen serinin, Galaktik İmparatorluğu hikayesini ele aldığını görüyoruz. Gerçek dışı bir konuyu ele alan kitap serisi, Galaktik İmparatorluğu’nun çöküşünü ele alıyor. Baştan sona bilim kurgu odaklı bir roman serisinden söz ediyoruz.

Batman, Blade gibi yapımlarla dikkat çeken David S.Goyer ve Avatar 2 ile tanıdığımız Josh Freidman ile yapılacak olan çalışmanın, doğrudan Apple’ın servisleri üzerinden yayınlanması bekleniyor. Fakat yayın tarihi ve yayının yapılacağı platform gibi bilgiler henüz netlik kazanmış değil. Muhtemelen Apple’ın Netflix gibi servislere karşı yeni atağı olacak olan dizi hamlesinin ne kadar ilgi göreceğini göreceğiz. Muhtemelen marka, gelecek hedeflerinde benzeri çalışmalara yer vermeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix Eylül 2018 Programları

İLGİLİ HABER:  iOS Kullanıcıları Facebook Messenger Sorunuyla Karşı Karşıya

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?