Apple Bilgilerinize İndirmenize İzin Verecek

0
85
Apple

Veri gizliliği konusunun gündeme geldiği son günlerde teknoloji firmaları bir bir önemli adım atmaya başladı. İlk olarak bu konuda eleştirilen odağı haline gelen Facebook tarafından adımlar atılmıştı. Veri düzenleme konusunda çok önemli adımlar atan Facebook, kullanıcıların verilerinin paylaşımını daha aktif olarak düzenlemesini sağlamıştı.

Bunun hemen sonrasında ise Apple bir düzenleme yaptığını duyurmuştu. Hemen sonrasında ise App Store uygulamaları için yeni düzenlemeler yapılmaya başlandı. App Store üzerinde çalışmalar yapan Apple, bunun ardından ise veri indirme sistemini kullanıma soktuğunu açıkladı.

Apple Veri İndirme Sistemi

Apple Veri İndirme özelliği sayesinde marka, sizin hakkınızda hangi bilgileri depoladıysa bu bilgileri toplu olarak indirmenize izin veriyor. Bu yöntemle beraber bu zamana kadar Apple’a yedeklenen tüm verilerinizin indirilmesi için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Bunun için öncelikle Apple’ın güvenlik sayfasına girmeniz ve yeni bölüme geçmeniz gerekiyor. Bu kısımda gitmeniz gereken sayfaya doğrudan bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Apple

Apple tarafından oluşturulan yeni sayfa üzerinden Apple kimlik bilginizi girmeniz gerekiyor. Apple hesabınıza giriş yaptıktan sonra opsiyon kısmından hangi verileri indireceğinizi seçiyorsunuz. Daha sonra Apple maksimum olarak ne kadar veri indirmek istediğinizi soyuyor. Burada maksimum boyutu seçmeniz durumunda, tüm verilerinizi indirebiliyorsunuz.

Yapmanız gereken işlemler bu kadar ile sınırlı. Bu işlemler sonrasında veriler bilgisayarınıza indiriliyor. Fakat servis şu an için Türkiye’de kullanımda değil. Bunun için bir süre daha güncellemeleri beklemek gerekiyor. Apple’ın servisi Türkiye’de kullanıma sokmasının birkaç haftayı bulabileceği iddiası var. Fakat sistemin ülkemizde de kullanılacağı kesin. Yani geç de olsa bu sisteminde kullanıma girdiğini göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Siri WWDC Sorularına Cevap Vermeye Başladı

İLGİLİ HABER:  Apple Veri Gizliliği İçin Yeni Döneme Geçiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?