Lübnan’ın başkentinde yaşanan feci olay, dünyanın gündeminde. Geçtiğimiz günlerde Beyrut‘ta yaşanan patlama, nükleer kaynaklı olmayan en şiddetli patlama olarak kayıtlara geçmiş durumda. 2 bin 700 ton amonyum nitratın yanlış depolanması sonrasında meydana geldiği belirtilen patlamanın hemen ardından Lübnan’a da yardım yapmaya başladı.

Öyle ki patlama şehrin büyük bir çoğunluğunu yerle bir etmiş ve 135 kişinin ölümüne neden olmuştu. Hem yaraları sarmak hem de şehri onarmak için birçok devlet ve dünyaca ünlü marka, Beyrut‘a yardımlarını ulaştırmaya başladı. Bu markalardan birisi de Apple oldu.

Apple Beyrut‘ta Yardım Kuruluşlarını Desteklemeye Başladı

Yardım konusunda açıklamayı yapan Tim Cook oldu. Ünlü yönetici kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Beyrut‘ta bulunan yardım kuruluşlarına hem acil ihtiyaçlar için hem de uzun vadede toparlanma süreci için yardım etmeye başladıklarını duyurdu.

Apple Beyrut

Üzüntülerini de dile getiren Tim Cook, yardımın niteliği konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi. Muhtemelen, yeniden toparlanma sürecinde görev alan yardım kuruluşlarına fon sağlanarak destek olunacak.

Tabii ki bu fonun ne kadar olacağı, yani net miktar belli değil. Uzun vadede de destek sözü veren Apple’ın, yerleşim yerinin yeniden kurulması sürecinde de aktif bir şekilde rol alabileceği söyleniyor. Yine bu konuda kesin bilgi sağlayıcı Tim Cook olacaktır. Ünlü CEO Beyrut için yeni bir açıklama ya da yardım duyurusu yaparsa, detayları öğrenme fırsatı bulmuş olacağız.

İLGİLİ HABER:  Gmail için Split View Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?