Apple Artırılmış Gerçeklik Konusunda Kararlı

0
51
Apple Artırılmış Gerçeklik

Sanal gerçeklik teknolojisi birçok marka tarafından kullanılmaya başlandı. Samsung, HTC, Google gibi dev markalar bu alanda ilk adımları atmaya başlamıştı. Kısa süre içerisinde ise tüm bu markalarla beraber sanal gerçeklik teknolojisi de bir hayli yaygınlaştı.

Özellikle Samsung Gear VR serisiyle beraber akıllı telefonlarda da sanal gerçeklik teknolojisi bir hayli çok kullanılmaya başlandı. Fakat sanal gerçeklik teknolojisi konusunda biraz daha geri planda kalan markalarda olmadı değil. Bunlardan birisi de Apple olmuştu. Sanal gerçeklik konusunda uzun süredir yeni adımlar atması beklenirken bir türlü beklenen haberleri vermeyen Apple’ın son dönemde ise sanal gerçeklik yerine artık artırılmış gerçeklik üzerine çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

iPhone 8 İle Beraber Gelecek Olması

Hatta sanal gerçeklik teknolojisi konusunda beklenen adımlar atmamasının ardından markanın 10.yıla özel model olması beklenen iPhone 8 akıllı telefonlarında kamera teknolojisi için artırılmış gerçeklik sistemleri kullanılacağı iddiaları bile gelmişti.

Apple Artırılmış Gerçeklik

iPhone 8 ile beraber gelip gelmeyeceği bilinmez ama Apple’ın bunun dışında da artırılmış gerçeklik teknolojisi üzerinde çalışmalar yapmaya başladığı da belirtildi. İlk olarak CES 2017 fuarında gündeme gelen konu için markanın Carl Zeiss ile anlaştığı ortaya çıktı.

Yeni Bir Gözlük Mü Geliyor?

CES 2017 fuarında Carl Zeiss tarafından da doğrulanan iddialar sonrasında gözler bir kez daha Apple’a çevrildi. Hem iPhone 8 kameraları için benzeri artırılmış gerçeklik iddialarının olması hem de Carl Zeiss tarafından bu şekilde bir açıklama yapılmasıyla beraber Apple için özel bir gözlük mü geliyor soruları akla gelmeye başladı.

Tıpkı Microsoft’un Hololens gözlükleri gibi artırılmış gerçeklik alanında yeni gözlüklerle piyasaya gireceği düşünülen Apple’ın bu gözlüklerini ise iPhone 8 ile beraber piyasaya sürmesi de beklenmekte. 10.yıla özel olan iPhone 8 ile beraber böyle bir aksesuar gelirse hiç şüphe yok ki Apple daha önce görülmemiş bir iPhone satışına imza atabilir. Tabi tüm bunlar için bir süre daha Apple’ın resmi açıklamasını ve ürün tanıtımını beklemekte yarar var.

İLGİLİ HABER:  Apple Artırılmış Gerçeklik Üzerine Çalışmalarını Artırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?