Apple ARKit 1.5 Sürümüyle Halka Filmi Gerçek Oldu

0
99
ARKit 1.5

Japon korku filmlerinin temel taşlarından biri olan Halka serisi, döneminin en çok konuşulan korku filmlerinden biri olmayı başarmıştı. İlk filminin oluşturduğu etkiyle beraber devam serileri gelen yapımın, günümüzde hala korku filmleri serileri içerisinde adı geçiyor. Filmi hatırlıyoruz ya da arada sırada duyuyoruz ancak son nesil teknolojiler filmin uzun süre daha gündemde kalmasını sağlayacak gibi duruyor. Son yıllarda geliştirilen teknoloji sayesinde, Halka filminin gerçek bir havaya büründürülmesi bunun tam olarak nedenini oluşturuyor. Son olarak Apple’ın ARKit artırılmış gerçeklik teknolojisi, filmi sosyal medyada yeniden gündem haline getirdi.

ARKit 1.5 İle Halka Gerçek Dünyaya Taşınıyor

İzleyenlerin bileceği gibi filmde, kötü ruhumuz bir kuyu içerisinde çıkıyor ve yavaş adımlarla televizyondan gerçek dünyaya geçiş yapıyor. Tabii ki bu sırada kurbanları da epey bir terletiyor. 😊 döneminin teknolojisine göre 3D ya da sanal gerçeklik gibi ekstra teknolojilerle desteklenmese bile oldukça korku dolu anlar yaşatan bu sahneler, şimdi ise teknoloji ile yeniden gündemde.

Bir geliştiricinin ARKit 1.5 sürümünü kullanarak hazırladığı Halka videosu bunun kanıtı. Yine filmde yer aldığı gibi Samara kuyudan çıkıyor. Yine televizyon ekranına doğru ilerleyen Samara, ARKit sayesinde bir anda real dünyaya geçiş yapıyor. Kısacası film ARKit ile kısmen gerçeğe dönüştürülüyor. Bunu videoda daha net görmek mümkün.

Sinema Alanında Görmek Mümkün

Halka filmi ile hazırlanan ve açıkçası bütünlük bozulmadan, gerçeğe yakın bir his uyandıran proje yeni kapıları da açmaya başladı. Apple’ın yeni teknolojisinin bu şekilde sinema sektöründe kullanılması bekleniyor. Apple’ın olmasa bile artırılmış gerçeklik teknolojisini sinema sektöründe sık kullanılan bir teknoloji olarak görebiliriz. Hatta ilerde IMAX ya da 3D özel sinema salonları gibi artırılmış gerçeklik filmlerini izlediğimiz sinema salonlarını bile görebiliriz.

Önceki Haber: Apple TV ve Windows Eski Sürümleri Kullanıcılarına Şok Haber

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?