Apple Arcade için Dev Yatırım

0
96
Apple Arcade

Apple’ın 25 Mart etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği oyun servisi Apple Arcade için çok önemli detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Apple’ın özel oyunlar sunacağı ve Apple kullanıcılarına büyük avantajlar sunacağı servisi için harcadığı para ise yeni bir rekor olarak karşımıza çıkıyor.

Ortaya çıkan son raporlar Apple’ın ne kadar ciddi olduğunun da bir göstergesi olacak gibi gözüküyor. Hem oyun geliştiricilere hem de yapımlara ciddi derecede kaynak ayırılmış durumda.

Apple Arcade Servisi için Yatırımlar Ortaya Çıktı

İlk etap için servis üzerinden 100 oyunun yayınlanması bekleniyor. Apple’ın bu oyunlar için harcayacağı toplam paranın ise 500 milyon dolar olduğu söyleniyor. Bu para bir yandan iyi oyunların geliştirilmesi için sunulacak bir yandan ise geliştiricilerin başka platformları tercih etmemesi için kullanılacak.

Apple Arcade

Oyunların maliyetlerinin karşılanması ve oyunlar için ödeme yapılmasından söz ediyoruz. Üstelik bu kısımda güzel bir haber daha verelim. Eğer geliştiriciler oyunlarını sadece bu platform ile sınırlı tutacak olurlarsa, Apple bu geliştiriciler için de prim ödemesi gerçekleştiriyor.

Google Play üzerinde ya da Xbox Game üzerinden yayınlanmayan oyunlar için teşvikleri de yine Apple üzerinden almak mümkün olacak. Firmanın bunun için 500 milyon dolarlık bir pasta ayırdığını ekleyelim. Son olarak bir hatırlatma da ekleyelim. Oyunların başka platformlarda yayınlanmaması şartı birkaç aylık geçerli olan bir şart. Sonrası için bu şartların da kaldırıldığını görmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: tvOS 12.2.1 Nasıl Yenilikler Getirdi?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?