Teknoloji devi Apple hemen her alanda yeni çalışmalar yapmaya başladı. Firma tarafından birçok alana yapılan yeni yatırımlarla beraber Apple’ın teknoloji dünyasında da gündem olduğunu da söylemek gerekiyor. Akıllı telefonları, bilgisayarları ve tabletleri derken teknoloji alanında birçok yatırım yapan Apple’ın son günlerde ise alışılagelmişin dışında bir yatırım yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Zira son günlerde Apple’ın daha çok otomobil teknolojileri üzerinde çalışmalar yapmaya başladığı belirtildi. Firma tarafından henüz bu konuda net bir açıklama yapılmadı. Fakat Apple’ın yaptığı yatırımlar ve ortaya çıkan son haberler markanın gerçekten bu yönde bir çalışma yaptığını göstermeye başladı.

Apple Destek Mi İstedi?

İddialara göre Apple’ın otomobil teknolojileri için yeni destekler aradığı belirtiliyor. Hem araç geliştirme konusunda hem de araçların trafiğe çıkması konusunda yeni çalışmalar yapan Apple’ın yaptığı bu çalışmalar neticesinde ise markanın otomobil denemelerine de başlayacağı da belirtiliyor. Apple’ın yaptığı tüm bu otomobil çalışmalarının detayları konusunda ise henüz marka tarafından net bir bilgi verilmese de bazı ipuçları olduğunu belirtelim.

Apple otomobilleri
Apple otomobilleri

Dünyaca ünlü haber sitelerinde de yayınlanan haberlere göre Apple daha çok otonom sistemleri üzerine bir çalışma yürütmekte. Otomobil teknolojilerinde de geliştirilen bu otonom sistemlerin kullanılacağı düşüncesi hakim. Tıpkı Tesla tarafından geliştirilen otomatik pilotlu araçlarda olduğu gibi Apple’ın da araçlarında yine otonom sistemleri temelli bir çalışma olması beklenmekte.

Otomobil Teknolojileri Üzerine Çalışma Doğru Mu?

Artık sadece otomobil teknolojileri üzerinde değil bunun dışında otonom otomobil teknolojileri üzerinde çalıştığı da ortaya çıkan Apple hakkında yaşanan tüm bu gelişmelerin ise henüz doğrulanmadığını da söylemek gerekiyor. Zira otonom sistemi iddialarına rağmen henüz Apple tarafından otomobil sektöründe bir çalışma yaptığını gösteren ibareler ortada yok.

Apple tarafından da konu hakkındaki tüm iddialara rağmen bir türlü bir açıklama yapılmaması da kafaları karıştıran bir diğer konu. Bu kadar çok detayın ortaya çıkmasına karşın Apple’ın açıklama yapmaması bir satış stratejisi mi yoksa Apple’ın başka planları mı var bunun için mutlaka Apple tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?