Apple AR gözlük

Apple’ın uzun süredir artırılmış gerçeklik konusunda yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığı biliniyor. İlk olarak 2 yıl önce ortaya çıkan raporlar Apple’ın sanal başlık tanıtacağını göstermişti. Artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışmalar yaptığı belirtilen Apple’ın yeni gözlükleri için bir türlü bilgi verilmedi. Yeni gözlüklerin ne zaman çıkacağı ve tam olarak özelliklerinin neler olacağı konusunda detaylar bir türlü ortaya çıkmadı. Apple AR gözlükleri gelecek mi derken, beklenen seriden yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Gözlüklerin çıkış tarihi konusunda yeni gelen bilgilerde buna dahil.

Apple AR Gözlükleri Ne Zaman Geliyor?

Apple’ın tedarikçilerinden gelen bilgilere göre Apple AR gözlükleri 2020 yılında satışa çıkacak. Önümüzdeki sene tanıtılmasını beklediğimiz yeni seri gözlüklerin tasarım kısmında da çok önemli değişikliklerle dikkat çekmesi bekleniyor. Minimal bir tasarım çizgisini korumasını beklediğimiz gözlüklerin, AirPods mantığıyla çalışacağını düşünüyoruz.

Apple AR

Ekran kısmında ise gelişmiş bir teknolojiye yer verilecek. Daha az enerji tüketimiyle öne çıkan ve daha parlak görüntü sunan MicroLED ekranlarını görmemiz mümkün olacak. Yeni nesil ekran teknolojisi sayesinde artırılmış gerçeklik deneyimi de en üst seviyeye çıkarılmış olacak.

Gözlüklerin donanımsal olarak nasıl artılar sunacağı bir yana kullanım konusunda da iPhone akıllı telefonları üzerinden çalışacak bir teknolojiye yer verilmesi bekleniyor. Kablosuz olarak iPhone akıllı telefonlarından veri alan bir cihaz söz konusu olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Ekranda Harf Gösterimi Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?