Apple AR Gözlükleri Apple Arcade Destekli Olacak

0
95

Apple’ın arttırılmış gerçeklik gözlükleri için çalışmalar yaptığı 3 senedir konuşuyor. iPhone X akıllı telefonlarından bu yana, Apple AR gözlüklerinin geliştirildiği konuşuluyor ancak bir türlü gözlükler ortaya çıkmadı. Yeni seri akıllı telefonların tanıtımından sonra ise Apple AR sistemi bir kez daha gündeme geldi.

İlk olarak geçtiğimiz hafta arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin yeni formu hakkında bilgiler verilmişti. Ünlü analist Kuo tarafından paylaşılan yeni bilgiler ise, gözlüklerin ne kadar iddialı olacağını göstermekte. Ünlü analist tarafından paylaşılan bilgilere göre gözlükler iPhone 12 akıllı telefonlarıyla beraber gelecek. Üstelik gözlüklerin önemli bir artısı olacak. Bu kez serinin doğrudan telefonlara bağlandığını göreceğiz.

Apple AR Gözlükleri Doğrudan Telefonlara Bağlanacak

Daha önce de paylaşılan bilgilerde yeni gözlüklerin iPhone ile bağlanmasının söz konusu olacağı ihtimali üzerinde durulmuştu. Şimdi ise bu konuda yeni detaylar ortaya çıktı. Yeni raporlara göre gözlükler doğrudan iPhone ile bağlanarak çalışacak. Telefona bağlanan gözlük; e-posta, hava durumu, mesajlar ve aramalar gibi bilgileri gösterebilecek.

Bu da yeni gözlüklerin iPhone akıllı telefonlarına ihtiyacı azaltmasını sağlayacak. Daha önce paylaşılan bilgilerde de bu yönde bilgiler paylaşılmıştı. Fakat bu kez ortaya çıkan bilgiler yeni iPhone akıllı telefonlarının doğrudan bağlantı sunacağını gösteriyor.

Bunun dışında bir başka iyi haber ise Apple servisleriyle alakalı oldu. Yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerinin Apple’ın servislerine doğrudan uyumlu olarak gelmesi bekleniyor.

Apple AR

Buradaki en iyi haber ise Apple Arcade servisi ile alakalı olacak. Bu da Apple’ın oyun servisinin akıllı gözlüklerle beraber kullanılabileceğini gösteriyor. Apple’ın artırışmış gerçeklik ile oyunları bir araya getirmesi, önemli bir artı olarak öne çıkabilir.

Muhtemelen oyunlar da artırılmış gerçeklik oyunları olacak. Böyle baktığımız zaman gözlükler beklenenden çok daha fazla ilgi çekebilir. Tabii ki bu durumun kesinlik kazanması için Apple’ın tanıtımını beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Counter Strike Android Nasıl Yüklenir?

Tanıtımın ne zaman yapılacağı konusunda da beklentiler 2020 tarihini göstermekte. Kuo tarafından yapılan paylaşımlar da iPhone 12 ile beraber tanıtımın yapılacağını ortaya koyuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?