Apple AR Gözlükler için Önemli Bilgiler ve Çıkış Tarihi Paylaşıldı (İddia)

0
85
Apple AR Gözlükler

Apple AR Gözlükler, ilk kez Apple’ın almış olduğu patent görselleri sonrası konuşulmaya başlandı. Artırılmış gerçeklik sektörüne çok ciddi bir ürünle girmek isteyen Apple’ın haliyle, gözlükleri geliştirmek için uzun bir zaman harcadığı söyleniyor.

Fakat Bloomberg bilgilerine göre, uzunca bir zaman alan geliştirme sürecinde sonlara doğru gelindi ve Apple’ın yeni ürünü için önemli bilgiler netleşmeye başladı.

İlginizi Çekebilir: AirPods Max Pil Değişim Ücreti Netleşti

Apple AR Gözlükler Çok Teknolojik Bir Cihaz Olacak

Gözlükler için bir aşamanın daha geçilmesinden sonra, yeni ürünler için yeni bilgilerin de belli olduğu söylendi. Ross Young ve Bloomberg kaynaklarına göre, Apple üst düzey bir cihaz sunacak. Oculus modellerinden daha iyi olacak seri, hemen hemen bu cihazlarla aynı boyutta olacak.

Oyunlar, iletişim ve sanal gerçeklik için kullanılacağı söylenen gözlüğün, gelişmiş Sony microOLED ekran kullanacağı belirtiliyor. Bu ekranlar için sunulacak olan çözünürlük değeri 1280 X 960 piksel olarak belirlenmiş.

Apple AR Gözlükler

Yani yüksek çözünürlüklü ekranların kullanıldığı bir gözlük olacak. iPhone ve iPad modellerinde yer alan LiDAR tarayıcıyı da bulunduracak olan gözlük, M1 modelinden bile daha güçlü olan bir işlemci barındıracak.

Bu da gözlüğün artırılmış gerçeklik görüntülerini çok hızlı bir şekilde işlenmesini sağlayacak. İsteyenler için numaralı cam seçeneklerinin de geleceği söylenen serinin aynı zaman da kablosuz şarj desteğinin olacağı da bilinenler arasında.

Tasarımına gelince yeni Apple AR Gözlükler, başta dediğimiz gibi büyük kasalı modeller olacak. Oculus kadar büyük olacak gözlüğün dışında kumaş kaplama olacak ve malzeme kalitesi AirPods Max modellerine yakın olacak.

Apple AR Gözlükler

Soğutma sistemi için içerisinde özel bir fan olacağı da söylenen serinin çıkış tarihi ise 2022 olarak işaret ediliyor. Tabii ki net değil ama 2022 için beklenen ürün sayısı bir hayli fazla. Gözlük bunlardan biri olursa, ses getirir orası kesin.

İLGİLİ HABER:  Samsung Gear Akıllı Saatleri İçin Resmi iOS Uygulaması Yayınlandı

Son detay şu ki Apple AR Gözlükler modellerinin fiyatları çok yüksek olacak. Piyasadaki 900 dolarlık ürünlere göre çok yüksek olacağı söylenen fiyatlar nedeniyle satışların da sınırlı olacağı iddiası var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?