Apple, App Store’u Yenileyecek

0
113

iPhone, iPad ve MacBook’larda kullanmaya aşina olduğumuz App Store uzun bir aradan sonra Apple tarafından yenilenecek. App Store tarafından uygulanacak olan geliştirmelerden en çok dikkat çekeni ise daha iyi arama sonuçları sunabilmesi olacak. Apple tarafından 100 kişilik bir ekip ile geliştirilecek olan App Store’un arama bölümü, Google’dan ilham alacak.

Google’ın arama motoru konusunda dünya çapında lider olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Apple’da, Google’ın bu konuda ki başarısını göz önünde bulundurarak uygulama mağazası olan App Store’un arama bölümünü geliştirecek. Yapılacak olan yeniliklerden birisi ise, uygulama geliştiricilerinin arama sonuçlarında daha üstlere çıkabilmesi konusunda olacak.

Diyelim ki iPhone için bir uygulama yazdınız, ancak bu uygulamadan kimsenin haberi yok ve kimse sizin uygulamanızı iPhone’a kurmuyor. Sizde uygulama geliştirici olarak Apple ile bir reklam anlaşması yapacaksınız ve Apple, sizin uygulamanızı arama sonuçlarında App Store’da daha üstlerde gösterecek. Böylece siz daha büyük kitlelere ulaşabileceksiniz ve uygulamanız daha bilinir bir hale gelecek.

Apple’ın App Store konusundaki iyileştirmelerine dair tüm gelişmeleri sizlere buradan aktarmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?