Apple, App Store Uygulamalarını Düzenlemeye Başladı

0
179
App Store

Apple, App Store uygulamalarında bir süredir düzenlemelere gitmeye devam ediyor. Son olarak iOS 11 işletim sisteminden sonra App Store üzerinden 32 bit uygulamalara son vermişti. Kullanıcıları 32 bit uygulamalar konusunda uyaran Apple’ın, 64 bit güncellemesi yapmayan geliştiricilerin uygulamalarına da son vermişti. Apple’ın 32 bit uygulama kararı bir hayli konuşulmuş ve kullanıcıların bu duruma tepkisi de gündem olmuştu. iOS 10.3 güncellemesinden sona ortaya çıkan kararın ardından, markanın geliştirmeleri ve App Store adımları da devam ediyor. Bu noktada dün itibariyle farklı bir konuda daha Apple’ın yeni çalışması ortaya çıktı.

App Store Üzerinde Bazı Uygulamalara Veda

Alınan son kararla beraber Apple’ın bazı uygulamaları mağazadan kaldırdığı açıklandı. Bu uygulamaların kaldırılmasının nedeni ise 32 bit desteği değil. Bu uygulamaların kaldırılma nedeni, aslında uygulamaların Jailbreak sürümleri için yayınlanan uygulamalar olması. Jailbreak için yayınlandıktan sonra yeni sürümün gelmemesi nedeniyle App Store’a eklenen uygulamalar, Apple tarafından kaldırıldı.

App Store

Bu şekilde Apple yeni Jailbreak sürümlerine sıcak bakmadığı bir kez daha gördük. Ayrıca markanın bu çalışmayla beraber sadece Jailbreak sürümlerine değil, bu sürümler için yayınlanan uygulamalara da sıcak bakmadıkları ortaya çıktı. Şimdiden birçok uygulamayı mağazadan kaldırdığı belirtilen Apple’ın bundan sonrada benzeri adımlar attığını göreceğiz. Şu an için uygulamalarda böyle bir karar alınmasının ne gibi etkileri olacağı konusunda bilgilerimiz yok.

Kesin olan bir şey varsa o da Apple’ın uygulamaları da bir düzene koyacağı. İlk olarak 32 bit uygulama desteğiyle başlayan süreçte, şimdi bu tür adımların atılması uygulamalar konusunda da Apple’ın ne kadar ciddi olduğunun bir göstergesi. Benzeri bir adım gelecek olursa daha fazla bilgiyi paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 vs iOS 11 Beta 6 Hız Testi (iPhone 6S)

İLGİLİ HABER:  PDF Expert 5 App Store'da Bu Hafta Ücretsiz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?