Apple, App Store Tanıtımlarını Kaldırdı

0
74
iOS 11 App Store

iOS 11 işletim sistemi sonrasında önemli değişikliklerden birisi de iOS işletim sisteminin can damarlarından biri olan App Store uygulama mağazasında oldu. Yeni mobil işletim sisteminin kullanıma girmesiyle beraber, App Store baştan sona değişiklik gösterdi. Yeni App Store sadece işlevsel olarak değil, tasarım açısından da önemli değişiklikler aldı. Yeni sürümün arayüz tasarımları neredeyse tamamen değişiklik gösterdi.

Bunun yanı sıra uygulama mağazasına yeni bölümlerde eklendi. Her yönüyle daha da geliştirilmiş olan uygulama mağazasının, günlük öneriler, haber gösterimleri, öne çıkan uygulama gösterimleri gibi bölümlerinin öne çıktığını da gördük. Genel olarak daha renkli bir tasarımı benimseyen uygulama mağazasının, iOS 11 son sürümünden sonra tüm bu yapısını daha iyi anlatmak için Apple tarafından da video paylaşımları yapılmıştı. Fakat bugün konu hakkında ilginç bir olay daha yaşandı.

Tanıtımlar Açıklama Yapılmadan Kaldırıldı

Markanın resmi YouTube sayfası üzerinden yayınlanan App Store tanıtım videoları, yeni tasarımları ve yeni yapıyı göstermek adına önemli ipuçları taşıyordu. Fakat ilgi çeken tanıtım serisinden bir anda vazgeçildi.

iOS 11 App Store

Apple son dakika aldığı kararla beraber yayınladığı 4 yeni tanıtım videosunu da hesabından kaldırdı. Apple’ın aldığı kararın arkasında ne olduğu konusunda bir bilgi yok fakat şu an için tüm videoların kaldırıldığını görmekteyiz. Sadece tanıtım videolarının kaldırılmış olması, bazı yanlış bilgilerin verildiği düşüncesini de oluşturmuyor değil.

Bunun dışında bir diğer görüşe göre Apple, bir sonraki güncellemede yapacağı bazı düzenlemelere de fark etmeden videolar içerisinde yer verdi. Bu nedenle de videoların düzenlenmek üzere tamamen kaldırıldığı düşünülüyor. Resmi bir açıklama geldiğinde ya da videolar yeniden yayınlandığında bilgi vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 WİFİ ve Bluetooth Düğmeleri için Değişiklik Gelecek Mi?

İLGİLİ HABER:  iPhone için Haftanın En İyi ve En Yeni Uygulamaları ve Oyunları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?