Apple dün itibariyle App Analytics Beta uygulamasını tüm iOS geliştiriciler için kullanıma sundu. Değişiklik alakalı olarak geliştiricilere aplikasyonla ilgili maillerin atıldı hatta o maillerden birini de biz aldık.

IMG_1870

App Analytics Beta’yı kullanabilmek için iTunes Connect’e giriş yapmak zorundasınız. App Store, iTunes Store, iBooks Store gibi mağazalardaki içeriğinizin arkaplanda gerçekleşen hareketlerini görebilmek adına App Analytics uygulaması, ilerleyen zamanda daha işlevsel bir hal alacak

App Analytics servisi geliştiricilerin başlıkların içerisinde değişken performansların mesafelerini gözlemlemelerini, içerisinde sadece indirebilinen figürler değil, bölgesel popülasyon ve uygulamaya harcanan zaman gibi faktörler de barındırıyor. Apple tarafından üçüncü parti analizler içinde bazen opsiyon sunulabiliyor ama Apple servisleri ekstra bir ücret talep etmeden ve direk doğrudan kullanıcı kaynaklı datalara ulaşım imkanı sunuyor.

Apple Beta sürümünü yayınlamış olmasına rağmen uygulama henüz aktif değil. Söylentilere göre uygulamanın WWDC sonrasında aktif olacak.

İLGİLİ HABER:  Facebook'tan Siri'ye Rakip

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?