iOS ile Android

iOS ile Android işletim sistemleri arasındaki savaş her geçen gün biraz daha kızışıyor. Özellikle son yıllarda, Android işletim sisteminin yakaladığı başarılar ve iOS 11 işletim sisteminin hataları nedeniyle kullanıcıların Android işletim sistemine yöneldiği düşüncesi, iki platform arasındaki savaşların kızışmasına neden oldu.

Tüm bu ortamda Apple’ın kullanıcıları aydınlatmak için çalışmaları da devam ediyor. Daha doğrusu Android ile girilen rekabette kullanıcıların neden iOS işletim sistemini seçmesi gerektiği üzerinde çalışmalar yapılıyor. Son olarak da bu konuda iki yeni video yayınlandığını gördük.

Android Kullanıcıları için Özel Videolar

Yayınlanan videolarla beraber Apple, kendi mobil işletim sistemlerinin daha üstün yönlerini aktarmaya çalışıyor. İlk videoda da uygulama mağazaları karşılaştırılıyor. App Store uygulamalarının, Play Store uygulamalarına göre çok daha net olduğu ve App Store uygulama mağazasında aradığınız her şeye ulaşabileceğiniz vurgulanıyor. Videolarda doğrudan Android işletim sisteminin hedef alınmadığını da ekleyelim. Bunun için Apple’ın “Your Phone” ifadesini kullandığını görüyoruz.

İkinci video bölümünde ise Apple’ın öne çıkardığı portre modu üzerinde duruluyor. Apple’ın sonrasında birçok Android akıllı telefonda Portre modu kullanıldığı ve Apple tam da bu noktaya parmak basmak istiyor. Yayınlanan videoda, Android akıllı telefonlarla çekilmiş olan Portre modlarının çok daha basit olduğu vurgulanıyor ve Apple’ın Portre moduyla beraber sanatsal çekimler oluşturabileceğiniz üzerinde duruluyor.

Yayınlanan her iki videoda Apple’ın reklam politikalarına benzer politikalarla oluşturulmuş durumda. Görünen o ki Apple bu çalışmalarına da devam edecek. Android ile girilen yarışta bu çalışmaların ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?