Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 yavaş yavaş piyasadaki yerini almaya başladı. 28 ülkede satışına başlandığı belirtilen ve her geçen gün satışının biraz daha artmaya başladığı belirtilen iPhone 7 akıllı telefonlarının satışa çıkmasıyla beraber telefonun tüm detayları ve telefonda yaşanan sorunlarda bir bir ortaya çıkmaya başladı. iPhone 7 serisinde yaşanan sorunlar arasında geçtiğimizi günlerde açıklanan bir sorun ise kullanıcıların epey bir canını sıkmaya başlamıştı. Yaşanan sorunda kullanıcıların Apple ID aktivasyon sorunu yaşadıkları belirtilmişti. Hesaplarına giremedikleri için kullanıcıların farklı bir ID ile karşılaşmaları ve bu durumda da telefonu aktifleştirme sorunu yalandığı da ortaya çıkmıştı.

Kullanıcıların yorumlarında ortaya çıkan sorun genelde yeni açılan iPhone 7 telefonlarında yaşanan bir sorun olarak belirtilirken aslında yaşanan sorunun çok daha büyük olduğu da iddia edilmeye başlandı. Zira kullanıcıların son günlerde gelen mesajlarla beraber artık iPhone 6 serisi telefonları sıfırladıklarında da benzeri bir sorun ile karşı karşıya kaldıkları da ortaya çıktı. Sadece iPhone 7 serisinde değil bununla beraber iPhone 6 serisinde de yaşandığı belirtilen sorun hakkında henüz Apple kanadından da bir açıklama gelmedi. Apple’ın konu hakkında açıklama yapmaması ve Apple ID sorunu alan kullanıcılardan gelen mesajları artmasıyla beraber sorunun nasıl çözüleceği de merak konusu olmaya başladı.

Apple’a Başvurular Artıyor

Yaşanan sorunun devam etmesiyle beraber konu hakkında çözümler de gelmeye başladı. Bu noktada kullanıcıların önerdikleri çözümler arasında ise Apple’a başvurmak geliyor. Zira cihazın size ait olduğunu kanıtlamanız durumunda sorununuz Apple tarafından çözülüyor ve Apple ID değiştiriliyor. Apple ID değiştirme işleminden sonra telefonun sorunu ortadan kalkıyor. Yani sorunu çözebilmek için mutlaka Apple servislerine başvurmanız ya da Apple’dan destek almanız gerekli. Fakat yaşanan sorunla ilgili olarak hala Apple kanadından tatmin edici bir açıklama gelmemesi de kafaları karıştıran bir diğer nokta oldu. Sorunun devam etmesi durumunda ise Apple’ın her hangi bir açıklama yapıp yapmayacağı da konusunda da şuan yorum yapmak güç.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?