Her yıl yeni bir akıllı telefon modeli öne çıkıyor ve herkes her yıl yeni bir akıllı telefon modeli için epey uzun süren tartışmalar yaşanıyor. Hangi özelliği daha iyi, akıllı telefonların hangisinde ne sistemler kullanılmış, hangi model lider gibi birçok konuda yeni tartışmalar ve yeni karşılaştırmalarla karşı karşıya kalıyoruz. İşte bu şekilde 2017 yılına damga vuran akıllı telefon modeli ise iPhone 8 akıllı telefonları oldu.

Hem Apple’ın 10.yılına özel bir akıllı telefon modeli olarak piyasaya sürmesi hem de bunun dışında markanın yeni seri akıllı telefonları üzerinde OLED ekran gibi köklü değişimler yapması diğer iPhone serilerinden de çok bu modelin konuşulmasını sağlayacak. Tüm özellikleri ile beraber öne çıkan ana model olacak olan telefonun hakkında ise şimdilerde yeni bir iddia daha tartışılıyor.

iPhone 8 32 GB Depolama Alanı Tercihini Bitirebilir

Bu kez gelen iddialar ise iPhone 8 depolama alanı hakkında. Depolama birimi olarak iPhone 7 telefonlarında kullanılan 32 GB depolama alanına yer veremeyeceği belirtilen akıllı telefonun giriş seviyesi hafızasının ise 64 GB seviyesinden başlayacağı belirtiliyor. Zaten uzun süredir konuşulan iddialardan biri olan yeni depolama birimi iddialarından sonra şimdi ise daha iddialı bir durum söz konusu.

iPhone 8 32 GB

Bu kez konuşulan iddialara göre Apple iPhone 8 serisinde 32 GB depolama birimi kullanmayacağı gibi markanın bundan sonraki akıllı telefonlarında da yine 32 GB giriş seviyesi hafızası kullanmayacağı belirtiliyor. Bunun yerine Apple’ın akıllı telefonlarında 64 GB seviyesinin giriş seviyesi olarak kullanılması gündemde.

iPhone 6 İçin 32 GB Üretimi Yapıldı

Tam bu iddiaların doğruluk kazanmaya başladığını söylerken Apple’ın geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız attığı bir adım beklentiler konusunda yine kafaları karıştırdı. Zira yeni yapılan haber ile beraber Apple’ın iPhone 6 serisi için 32 GB versiyon üretimine başladığı duyurulmuştu. Çin genelinde satışa çıkan model bir daha 32 GB versiyon üretmeyeceği söylenen Apple için beklenmedik bir adım oldu.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Bu Kez Şarjda Patladı

Böyle bir adımın atılmış olması ise Apple’ın sadece iPhone 8 için 32 GB kullanmayacağı yönündeki iddiaları güçlendirmiş oldu. Konu hakkında açıklama yapmayan Apple ise iPhone 8 akıllı telefon tanıtımında soru işareti olarak kalan tüm bu noktaları aydınlatmayı başaracak. Bakalım merakla beklenen yeni seçim nasıl olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?