Analistler tarafından yapılan açıklamalara göre, Apple’ın yeni akıllı saati satışa sunulduğunda Samsung’un akıllı saat sektöründeki liderlik konumunun tamamen değişeceğine yönelik tahminlerde bulunuyorlardı. Apple Watch ‘un ön siparişe sunulmasından itibaren gelen istatiksel verilere göre, yapılan bu tahminlerin ne kadar doğru olduğu ilk günden belli oldu. 

Samsung, 2014 yılı içerisinde Gear serisinin 1.2 milyon adet akıllı saat satışı ile birlikte zirvede yer alıyor gibi gözüküyor. Fakat, Analizler sonucu verilere göre daha ilk günden sadece ön siparişlr birlikte 1 milyon Apple Watch’un ön sipariş verildiğini açıkladı.

Slıce ıntelligence tarafından açıklanan analiz sonuçlarına göre, en fazla tercih edilem modelin %71 oranla birlikte 42mm’lik kasa boyutundaki akıllı saat oldu. Geri kalan kısımı ise 38mm’lik kasa boyundaki modelin oluşturduğu görüldü.

En fazla tercih edilen model ise Apple Watch Sport Uzay Grisi Alumınyum kasa, bunun yanında tercih edilen kayış modeli ise siyah spor kordon olurken ikinci sırada Milano Loop olduğu görüldü.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamlara göre Apple’ın gün sonunda 2 milyon Apple Watch satıldığına dair açıklama yapmamasının sürpriz olacağı belirtti.

İLGİLİ HABER:  Samsung Sanal Gerçeklik Tırı Yola Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?