Apple Akıllı Pizza Kutusu Patenti Ortaya Çıktı

0
71
apple akıllı pizza kutusu

Apple’ın akıllı telefonlarına, akıllı telefonlarına eşlik eden aksesuar serilerine, yeni dokunmatik ekran teknolojilerine ve bilgisayar sistemlerine kadar hemen her alanda yeni teknolojiler için sürekli olarak patent başvuruları yaptığını biliyoruz. Sürekli olarak yeni teknolojileri için patent aldığı bilinen Apple’ın son patent görselleri ise bambaşka bir alana hitap ediyor. Bu kez Apple akıllı pizza kutusu için yaptığı patent başvuru ortaya çıktı. Apple’ın çok farklı bir alanda hizmet vereceğini gösteren yeni patent görselleriyle beraber ortaya çıkan yeni pizza kutusunun detayları neler? Apple neden böyle bir teknolojiye geçiş yaptı?

Akıllı Pizza Kutusu Nasıl Bir Teknolojiye Sahip?

Patent başvurusunun ilk olarak 2010 yılında yapıldığı belirtilen akıllı pizza kutusu sisteminin şimdilerde gelişiminin tamamlandığı belirtiliyor. Patent görselleriyle beraber hazırlanan konsept görüntüleri de ortaya çıkan yeni pizza kutusunun şeklinin ise tam daire şeklinde olduğu görülüyor. Standart kare pizza kutularından farklı olarak tamamen dairesel olarak tasarlanmış olan dairesel pizza kutularının özel geliştirilmiş bir malzemeden üretileceği ve özel menteşeli bir sistemi sayesinde tek parça olarak kullanılacağı görülüyor.

apple akıllı pizza kutusu

Kolay bir şekilde pizza koyarken tek parça olması da büyük bir ayrıcalık olarak gösterilen kutunun taban bölümüyle üst bölümü arasında ise özel bir havalandırma sistemi kullanılmış durumda. Özellikle sıcak pizza buharının dışarı atılıp pizzanın sıcak kalması için kullanılan hava deliklerinin kapak üzerinde özel bir sistem ile oluşturulduğu da görülüyor.

Farklı Boyutlar İçin Farklı Kalıplar

Akıllı pizza kutusu olarak değerlendirilen yeni ürünün sağladığı en büyük ayrıcalığın ise yerden kazanç olduğu belirtiliyor. Kutunun ayarlanabilir boyutta olan dairesel tasarımı sayesinde her pizza boyutuna göre pizza ile birebir aynı boyutta bir kutu elde edileceği belirtiliyor. Kısacası yerden de büyük oranda kazan sağlanacak gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Anketleri Apple’ı Üzecek Cinsten

Özellikle son dönemde Drone ile pizza teslimatı konusu gündeme gelirken, akıllı pizza kutusu sistemlerinin bu alana hitap edecek özel bir teknoloji olacağı belirtiliyor. Apple’ın da Drone teslimatlarını göz önüne alarak bu alanda erken atılımlar yapıldığı düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?