Apple Akıllı Gözlükleri Gelecek Mi?

0
88

iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımından önce yeni seri akıllı telefonlarla beraber bazı sürprizlerin geleceği iddia edilmişti. Fakat iPhone 8 tanıtımında yeni bir ürün göremedik. Daha doğrusu sürpriz niteliğinde yeni bir ürün göremedik. Beklendiği gibi yeni akıllı saatler, yeni TV ürünü ve yeni iPhone modelleri tanıtıldı. Fakat bunların dışında Apple’ın daha kapsamlı teknolojiler üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Bu noktada marka için düşünülen yeni ürünlerden birisi de çok konuşulan Apple Glass ürünü. Giyilebilir teknolojinin yeni yeni gelişen akıllı gözlük kategorisine gelecek olan Apple Glass gözlükler için meraklı bir bekleyiş söz konusu. Fakat bu gözlüklerin ne zaman geleceği konusunda açıklamalar pek tatmin edici değil.

Tim Cook Apple Glass Açıklaması

Merakla beklenen konu hakkında analistler ya da Apple’a yakın kaynaklardan bilgiler gelmedi. Bu kez Apple Glass serisi için en yetkili kaynak olan Tim Cook tarafından bilgiler geldi. Bir röportaj sırasında açıklamalar yapan Tim Cook, tıpkı App Store sürecinde olduğu gibi Apple Glass ürünlerinin de gerekli bir teknoloji olduğu fakat en iyisini yakalamak için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Apple Glass

Yani Apple Glass ürünlerinin aslında araştırmaları yapılıyor fakat gözlüklerin fark yaratarak sektörde öncü olması isteniyor. Bu nedenle yakın bir zamanda Apple’ın akıllı gözlüklerinin çıkış yapmayacağı, daha ileri bir dönemde çıkış yapılacağı belirtiliyor. Bunun için Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekli.

Fakat Tim Cook’un ifadelerine bakacak olursak, uzun bir süre Apple’ı akıllı gözlüklerini beklemeyin. Fark yaratacak Apple Glass teknolojisi için daha çok araştırma ve bolca zaman gerekiyor gibi duruyor. Zaten açıklamalarda da vurgu yapılan konu bu.

İlginizi Çekebilir: iOS İşletim Sisteminde Yeni Casus Yazılım Tehdidi

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Fiyat Açıklaması Tartışması Sürüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?