Akıllı gözlük kavramını ilk olarak sanal gerçeklik gözlükleriyle beraber konuşmaya başladık. Her ne kadar ilk çıktığı yıllarda sanal gerçeklik gözlüklerine de akıllı gözlük olarak isim takılmış olsa da gerçek akıllı gözlükler yeni yeni piyasaya çıkıyor. Bu konuda ilk adımları atan firma ise Google olmuştu. Google Glass serisiyle beraber akıllı gözlük teknolojisine giriş yapılırken, gerçek akıllı gözlük teknolojilerinin de yavaş yavaş gelişmeye başladığını görüyoruz. Google Glass sonrasında bu alanda yeni atılımlar olacak mı derken beklenen adımların atılacağı yeni teknoloji haberleri de gelmeye başladı. Bu alanda yeni adımı atacak firmalardan birisinin de Apple olması bekleniyor. Sanal gerçeklik başlıkları konusunda kendi ürünlerini sunmaması nedeniyle eleştirilen markanın artık akıllı gözlük teknolojilerine giriş yapacağı konuşuluyor.

Apple Akıllı Gözlük Nasıl Olacak?

Daha öncede iddialarını gündeme getirdiğimiz Apple akıllı gözlükleri için son olarak ise yeni bazı teknoloji iddiaları var. Bu iddialara göre Apple akıllı gözlükleri çok amaçlı bir kullanıma sahip olacak. Gözlükler içerisinde yer alan teknoloji sayesinde kullanıcıların dahili kameraları kullanmaları sağlanacak. iPhone ya da herhangi başka bir Apple ürününe gerek kalmadan kullanıcılar doğrudan Apple akıllı gözlüklerini kullanarak kamera çekimi yapabilecekler. Ayrıca bu kameraların 3D özelliğine de sahip olması bekleniyor.

Apple akıllı gözlükleri

3D özelliğinin ise çevre tanıma ve benzeri sistemlerde devreye gireceği beklentisi var. Bunun için yapılacak olan çalışma konusunda da yine bilgilerimiz oldukça sınırlı. Sadece yeni seri akıllı gözlüklerin multimedya konusunda çok daha zengin seriler olarak geliştirildiğini de belirtelim. Çok daha fazla etkileşim sunacak olan gözlüklerin daha ne gibi sistem ayrıcalıkları olacağı konusunda da bilgilerimiz oldukça sınırlı.

Tüm bunlara ek şunu belirtebiliriz ki gözlüklerin içerisinde birde mikrofon sisteminin yer alacağı belirtiliyor. Bununda multimedya sistemlerine artı katacak bir detay olduğunu belirtelim. iPhone 8 akıllı telefonlarından sonra akıllı gözlükler içinde bir açıklama yapılması bekleniyor. Tanıtım olmasa bile en azından bir açıklama yapılması gündeme gelecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Jailbreak Nasıl Yapılır ? ( Detaylı Anlatım )

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?