iPhone X ve iPhone 8 serilerinin tanıtımıyla beraber Apple, uzun süredir beklenen adımı atmış ve kablosuz şarj desteğini açıklamıştı. Yeni iPhone modellerini bu teknolojiye uygun hale getiren Apple’ın, aynı tanıtım etkinliğiyle beraber kablosuz şarj stantlarının da tanıtıldığını gördük. Apple AirPower adı ile tanıtılan ve markanın resmi kablosuz şarj ürünü olan cihaz ise henüz satışa çıkarılmadı.

Tanıtımdan sonrada gelmeyen yeni cihazların, 2018 yılı içerisinde satışa çıkmasının beklendiği açıklanmıştı. 2018 yılının 2.ayı da geride kalırken Apple AirPower hakkında iddialar gelmeye başladı.

Apple AirPower Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Yeni cihazın sunacağı ayrıcalıkları düşündüğümüz zaman özellikle, son seri iPhone modellerini alan kullanıcıların Apple AirPower şarj cihazlarını beklediğini söylemek yanlış olmaz. Öyle ki bu cihazların aynı anda birçok çok cihazı şarj etmesi ve AirPods için destek vermesi bekleniyor. Bunun için tabii ki aynı etkinlikte görücüye çıkan yeni AirPods kutularına sahip olmak gerekiyor. Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber Apple AirPower serisinin, Mart ayının içerisinde satışa çıkacağı belirtildi.

Apple AirPower

Mart ayının 2.haftası satışa çıkması olası olan serinin, net çıkış tarihi kısmında ise yine bir açıklama gelmedi. Görünen o ki yine AirPods kulaklıklarında olduğu gibi geç gelen Apple AirPower gündeme gelecek.

Mart ayında yayınlanması bile geç olarak gösterilebilecek olan şarj stantlarının, fiyatının ise 199 dolar olacağı iddiası var. Tabii ki Apple’ın resmi açıklamasından önce bunları bilmek mümkün değil. Ayrıca ülkemiz fiyatlarının da çok daha yüksek olması bekleniyor. Detayları Mart ayı içerisinde öğrenmemiz mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Geliştiriciler için Önemli App Store Güncellemesi Geldi

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 için Bir Detay Daha Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?