Apple AirPower için Yeni İddia

0
48
Apple AirPower

Kablosuz şarj teknolojisi konusunda geri planda kalan bir firma olarak öne çıkan Apple, ilk olarak geçen sene tanıtılan akıllı telefon modelleriyle beraber kablosuz şarj desteği konusunda adım atmış ve yeni seri akıllı telefonların kablosuz şarj desteği sunmuştu. Markanın bu adımının hemen sonrasında ise kablosuz şarj teknolojisine özgü olarak yeni bir donanım ürünü konusunda da bilgiler verilmişti. Markanın bu alanda sunacağı ürün ise Apple AirPower ürünü olmuştu.

Aynı anda birden çok cihazı kablosuz bir şekilde şarj etme konusunda başarılı olan Apple AirPower, diğer cihazlardan çok daha önde bir kablosuz şarj performansı sunacağı konusunda da bekleyenleri bir hayli umutlandırmıştı. Fakat Apple AirPower serisi aradan geçen aylardan sonra bile satışa bir türlü çıkmadı. İşin ilginç yanı serinin ne zaman satışa çıkacağı konusunda resmi bir bilgi elde etmek şansıda bulamadık. Tüm bunların sonrasında sonunda Apple AirPower serisi için yeni bir çıkış tarihi bilgisi verildi.

Apple AirPower Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Cihazın yeni çıkış tarihi için ise 2018 Eylül ayı hedef gösterildi. Yani yeni iPhone modellerinin tanıtımının yapılacağı gün, kablosuz şarj cihazının da satışa çıktığını görmek mümkün olabilir. Bunun dışında Apple AirPower modelinin neden bu kadar geciktiği konusunda da bazı iddialar var. Bu iddialara göre yeni seri aşırı ısınma sorunlarına neden oldu.

Apple AirPower

Ayrıca aşırı ısınma sorunlarına başlı olarak devre sıkıntıları yaşandı. Bunun dışında belli başlı yazılım sorunlarının yaşandığı iddia ediliyor. Testlerde ortaya çıktığı belirtilen bu sorunların çözülmesi içinde Apple’ın tekrar tekrar testler başlattığı ve geliştirme sürecini uzattığı yönünde bilgiler var.

İlginizi Çekebilir: Instagram IGTV Nedir? Ne Zaman Yayın Hayatına Başlayacak?

İLGİLİ HABER:  8.nesil iPad Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?