Apple AirPods ve Yeni Aksesuarların Fiyatları Belli Oldu

0
75

Apple 7 Eylülde düzenlediği etkinlikte bir çok yenilik tanıtmıştı. Bunların arasında iPhone 7, 7 Plus, Apple Watch Series 2 gibi şeylerdi. iPhone 7 ve 7 Plus’dan 3.5 mm kulaklık jack girişini kaldıran Apple, Şarj imkanı sunduğu Lightning girişinden, artık aynı zamanda kulaklık girişi görevininde görücek. Bu yenilikle alakalı olarak kablosuz kulaklık olan AirPods tanıtıını yapan Apple, bu ürünün fiyatınıda açıkladı. Apple Watch ve iPad için bir kaç yeni ürünün çıktığı aksesuarlara hep birlikte bakalım;

AirPods

Apple-AirPods-ve-Yeni-Aksesuarlarıyla-Fiyatlar-Belli-Oldu

Yeni modelleri iPhone 7 ve 7 Plus’tan kulaklık girişini kaldıran Apple bu işlemi şarj girişi olan Lightning girişiyle birleştirmişti. Bu yeniliği duyan neredeyse bütün iPhone kullanıcılarının aklına direk ” Peki telefonumu şarj ederken aynı anda nasıl müzik dinleyeceğim?” sorusu geldi. Apple bu soruyada çıkarmış olduğu AirPods ile vermiş oldu. Ancak fiyat konusunda ilk başta net birşey söylemeyen Apple bugün itibari ile bu ürününde fiyatını açıkladı.

779 TL‘den satışa sunduğu AirPods şık görüntüsü ve kullanda sağlayacağı kolaylıklara rağmen fiyat konusunda biraz tedirgin ediyor. Eski, alışık olduğumuz 3.5 mm jack girişli kulaklıkları 80-100 TL arası bir fiyata sattıldığını ve yeni Lightning girişli kablolu kulaklıkların 109 TL olduğunu düşünürsek, bu fiyat oldukça fazla gibi gözüküyor. Ancak yinede fiyat ne olursa olsun ben bu ürüne sahip olmalıyım diyenler için Apple sayfasından satın alabilirsiniz.

 

JetBlack (simsiyah) ve Black rengine uyumlu Lightning Dock

Apple-AirPods-ve-Yeni-Aksesuarlarıyla-Fiyatlar-Belli-Oldu

Daha önceki modeller içinde uzun süredir kullanımda olan Lightning Dock, telefonunuzu masanın üstünde dik bir şekilde duran şarj girişine bağlayarak, hem şarj olmasını hemde görüntülü görüşmelerde, veya başka bir işle uğraşırken telefonunuzun aynı zamanda dik durmasını sağlayan bir cihaz. Daha önceden Apple Gümüş, Altın, Rose Gold ve Uzak Grisi için uyumlu olması açısından aynı renklerde Dock’lar çıkarmıştı. Şimdi ise iPhone 7 ve 7 Plus ile yeni çıkan Siyah ve Simsiyah modellerine uygun renk seçeneği çıkmış durumda. Diğer renklere göre fiyat konusunda bir değişiklik olmayan ürünü 189 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Mac İçin Oculus Rift VR'nin Çıkış Tarihi Ertelendi

 

Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü

Apple-AirPods-ve-Yeni-Aksesuarlarıyla-Fiyatlar-Belli-Oldu

Yazının üst bölümlerdede açıkladığımız gibi Apple yeni iPhone modellerimde kulaklık girişini kaldırmış ve yeni kulaklık girişlerini Lightning olarak ayarmlamıştı. Tabiki eski kulaklık kullanıcılarınıda unutmuş değil. Eğer eski bir kulaklığa sahipseniz ve  iPhone 7 veya 7 Plus kullanıyorsanız, kulaklığınızı kullanmak için bu adaptörü alabilirsiniz. 29 TL karşılığında bu ürünü satın alabilirsiniz.

 

Yeni Çıkan Diğer Ürünler

Lightning Bağlantılı Earpods – 109 TL

42 mm Beton Grisi Spor Kordon – 169 TL

38 mm Naylon Örme Uçuk  Pembe/Gece Mavisi Kordon – 169 TL

38 mm Klasik Tokalı Deniz Mavisi Kayış – 519 TL

42 mm Duman Grisi Deri Loop 519 TL

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?