Apple AirPods Stoklarını Tüketti

0
63
Apple AirPods Stokları

Apple’ın bu sene en çok konuşulan ürünü akıllı telefonlardan hemen sonra kablosuz kulaklıkları oldu. Aslında orta segmnet üyesi akıllı telefonların piyasaya değeri kadar bir ücrete sahip olan AirPods kulaklıklarının sadece fiyatı konusunda değil özellikleri konusunda da Apple’ın birçok yenilik yaptığını da söylemek gerekiyor. Başta kablosuz kulaklık tasarımı kullanması, ardından Siri desteği, otomatik durdur devam et işlevleri gibi birçok işleve sahip olan yeni kulaklıkların ilk olarak satış rakamları için iddialar ortaya atılan kulakların çok fazla satış elde edemediği ve yüksek fiyatları gerekçesi ile satışlarının da düşüş devam edeceği iddiaları gündeme gelmişti.

Tim Cook’un Açıklamasından Sonra Satışlar Arttı

Hem yeni yıl için yapılan indirimler hem de Tim Cook tarafından yapılan satış açıklamasından sonra ise AirPods kulaklıkları için satış rakamlarının da bir hayli yükseldiği belirtiliyor. Aslında Tim Cook tarafından da yapılan açıklamada zaten satışların oldukça iyi devam ettiği belirtilmişti. Hatta öyle ki Tim Cook tüm iddialara karşı Apple’ın en çok satan aksesuarlarından biri olacağını bile belirtmişti.

Apple AirPods Stokları

Stoklar Tükendi Mi?

Tüm bu açıklamalardan sonra ise kulaklıkların stoklarının tükendiği yönünde iddialar gelmeye başladı. İlk olarak AirPods kulaklıklarının satışının hala devam ettiğini belirtelim. Fakat görünen o ki iddialar gerçek. Çünkü Apple’ın internet sitesi üzerinden AirPods kulaklıkları almak istediğiniz de Apple tam 6 hafta sonrasında gün vermekte.

AirPods kulaklıkların teslimatı için 6 hafta gibi bir süre sunması da gerçekten stoklarda mini bir sıkıntı olabileceğini de ortaya koymuş oldu. Marka üretim mi arttıracak yoksa teslimat süresinin bu kadar uzatılmasının başka bir nedeni mi var? Henüz belli değil. Zira Apple’ın konu hakkında bir açıklaması yok. Fakat kesin olan bir şey var şu an AirPods kulaklık almak istiyorsanız Apple’ı 6 hafta kadar beklemeniz gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch İle iPhone Şarj Kontrolü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?