Apple AirPods Kulaklıkları İçin Bir İddia Daha

0
92

Akıllı telefonları iPhone 7 ile beraber kulaklık girişlerini tamamen değiştiren Apple standart kulaklık girişlerini telefondan kaldırdığını açıklamıştı. Standart 3.5 mm jak girişinin kaldırılmasının ardından kulaklıklarında da değişikliklere giden Apple, iPhone 7 alan kullanıcılara yeni seri kulaklıkları kutu içerisinde sundu. Kutu içerisinde yeni seri kulaklıkların sunulmasına karşın Apple’ın bu sene farklı bir kulaklık teknolojisi daha sunacağı da açıklanmıştı. Tamamen kablosuz tasarıma sahip olan AirPods kulaklıkların duyurusunu yapan Apple, kulaklıkların tanıtımında da ne gibi yeniliklere yer vereceklerini açıklamıştı.

Özellikle kablosuz tasarıma ve kolay kullanıma sahip olması ve kulaklıların telefonla çok kolay bağlantı kurabilecek olması AirPods kulaklıkların duyurulmasından sonra ilgi odağı haline gelmesine neden olmuştu. Kısa süre sonra çıkması beklense de Apple, yaptığı son açıklamada üretim aşamasında yaşanan bir sorun nedeniyle AirPods çıkışının ertelendiğini de açıklamıştı.

Apple-AirPods-Kulaklıklar

Üretim İçin 2017 Yılı Gösterilmişti

Üretimin ertelenmesi ve haliyle çıkış tarihinin de ertelenmesinin ardından Apple’ın net bir tarih açıklaması yapılmaması da kafaları iyice karıştırmaya başlamıştı. Acaba kulaklıkların üretim iptal mi edildi derken dünyaca ünlü analist şirketlerinden Apple’ın üretim için 2017 yılını bekleyeceği yönünde sinyaller gelmişti. İddialara göre 2017 yılında üretime geçmesi beklenen kulaklıklar için iddialar ise hız kesmeden devam ediyor.

Zira 2017 yılı içinde üretime geçileceği iddialarının hemen arkasından şimdi de ortaya atılan iddialarla beraber ise bu kez AirPods kulaklıkların Kasım ayı içerisinde satışa çıkacağı belirtildi. Henüz üretime geçildiği yönünde bile bilgi verilmezken ortaya atılan bu yeni iddia bir kez daha gözleri Apple’a çevirdi. Fakat teknoloji devi ardı ardına AirPods kulaklıkları için yeni iddialar gelse de kulaklıkların üretimi konusunda henüz hiçbir açıklama yapmadı.

Üretim ve satışı şu an için tam bir karmaşaya dönüşen kulaklıkların çıkış tarihi ve üretim tarihi için Apple’ın beklenen açıklamayı yapıp yapmayacağını söylemek ise oldukça zor. Tek bilinen şu an için kulaklıkların geç de olsa mutlaka üretileceğinin düşünülmesi.

İLGİLİ HABER:  Windows 10 S, Windows 10 Home ve Windows 10 Pro Arasındaki Farklar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?