Apple AirPods İçin Az Bilinen Püf Noktalar

0
959
AirPods

Apple iPhone 7 serisi akıllı telefonlarından sonra marka akıllı telefonlarının kulaklık tercihlerinde köklü değişikliklere gitmeye başladı. Özellikle kulaklık girişlerinin değişmesinin ne kadar uzun süre konuşulmaya başlandığını da biliyoruz. Tüm bunlarla beraber Apple kulaklık girişlerini değiştirmesinin hemen ardından çok daha yüksek bir teknolojili olan kablosuz kulaklıklarını duyurmuş ve Apple AirPods kulaklıkları ile karşılaşmıştık. Kısa süre önce piyasaya da sürülen kulaklıklar ise birçok özelliğe sahip. Belli başlı kullanım özellikleri bilinse de Apple AirPods kulaklıklarının az bilinen püf noktaları da yok değil. Peki bu püf noktalar neler? Bakalım.

iPhone Dışında Diğer Cihazlara Bağlanma

Genel olarak Apple’ın akıllı telefonları iPhone serileri ile kullanılsa da AirPods akıllı telefonlar dışında birçok teknoloji ürünüyle de eşleştirilebiliyor. iPhone ile eşleştirme için sadece kulaklığın kutusunu açmanız yeterli oluyor. Bunun dışında Apple TV, Android cihazlar gibi diğer tüm cihazlarla kulaklığın bağlantısını kurmak için ise kulaklığın şarj kutusunda yer alan mini tuş kullanılıyor. Bunun için öncelikle kulaklığı bağlayacağınız cihazın Bluetooth özelliğini açmanız gerekiyor. Ardından ise kulaklığın şarj kutusunda yer alan tuşa bir süre basılı tutmanız gerekiyor. Eşleştirme ekranı geldiğinde işlem bitmiş oluyor.

AirPods

iPhone İle Şarj Kontrol

Yaklaşık olarak 5 saatlik bir kullanım sunan AirPods kulaklıklarının pil durumunu kontrol etmek için ise yine iPhone telefondan yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle iPhone telefonunuz ile kulaklıklarınız eşleşmiş olması gerekiyor. Ardından kulaklığın şarj kutusunu açtığınızda şarj bilgi menüsünün karşınıza geldiğini göreceksiniz.

AirPods

Apple Watch İle Pil Kontrolü

Sadece iPhone ile değil bunun dışında Apple Watch akıllı saatlerinizle de kulaklıkların pil kontrolünü yapabiliyorsunuz. Bunun için Apple Kontrol Center uygulamasını saat üzerinden açmanız ve ardından da pil düğmesine tıklamanız gerekiyor. Bu ekranda hem AirPods için hem de akıllı saat için pil istatistikleri görüntülenecektir.

İLGİLİ HABER:  Apple 20 Milyon $'a İsrailli Kamera Teknoloji Firması LinX'i Satın Aldı

AirPods

 

Siri Komutları Özelleştirilebiliyor

AirPods kulaklıklarında sadece Siri komutlarını kullanarak komutları çalıştırmanıza gerek yok. Bunun dışında Siri komutlarını özelleştirerek mesela çift tıklayarak müzik durdurma işlevini açabiliyorsunuz.

AirPods

Mac İle Bağlantı Kurmak

Yine Kablosuz bir şekilde MacBook bilgisayarlarınızın sesini AirPods kulaklıklara aktarmak isterseniz tek yapmanız gereken menü çubuğundan hoparlör kısmına tıklamak ve buradan AirPods seçimini yapmak. Ardından kulaklıklarınız doğrudan Mac ile bağlantı kuruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?