Apple sadece akıllı telefon alanında kendisini gösteren bir marka değil. Bunun yanında markayı taşıyan birçok cihaz var. Bu cihazlar arasında yer alan serilerden birisi de Apple AirPods kulaklıklar. İlk tanıtılan kablosuz kulaklık modelleri içerisinde yer alan Apple AirPods kulaklıklarının satış durumu için açıklanan son rakamlar da markanın bu konuda ne derece iddialı olduğunu göstermiş oldu. Öyle ki açıklanan son rakamlar tıpkı Apple Watch modellerinde olduğu gibi liderliği Apple’ın aldığını gösteriyor.

Apple AirPods Satışları Zirvede

En çok satış elde eden kablosuz kulaklık modelleri içerisinde yer alan kulaklıkların, yeni açıklanan listeyle beraber zirveye oturduğu da görülüyor. Yapılan değerlendirme sonrasında açıklamalara göre Apple AirPods kulaklık modelleri %57 tercih edilme oranıyla ilk sırada yer alıyor.

Söz konusu kulaklık modellerinin %57’lik bir oranla ilk sırada yer almasıyla beraber rakiplerin durumları için de açıklamalar yapıldı. Apple AirPods kulaklıklarının en yakın rakibinin Bose kulaklıkları olduğu açıklandı. Bose için açıklanan rakam ise %39 olarak güncellendi. Kablosuz kulaklıklar konusunda bir diğer dikkat çeken ise Samsung oldu.

Samsung’un kablosuz kulaklık modellerinin payının ise %33 olduğu açıklandı. 3.sırada yer alan Samsung’un hemen arkasından pazara giren ise Sony oluyor. Sony’nin pazarda sahip olduğu payın ise %31 olduğu açıklandı.

Apple AirPods

Açıkçası kablosuz kulaklık modelleri için yapılan bu değerlendirme Apple’ın epey bir önde olduğunu gösteriyor. Öyle ki Sony’nin hemen arkasından listede Beast kulaklı modelleri geliyor. Beats için açıklanan oranın ise %26 olduğunu belirtelim.

Firmanın Apple’ın çatısı altında yer aldığını düşünecek olursak Apple, kablosuz kulaklık pazarının neredeyse tek başına hakimi olmayı başarmış durumda. Burada önemli bir detaydan da söz etmek gerekli. Yapılan araştırma için katılımcı ayılarının biraz düşük olduğu belirtildi.

Yani daha derinlemesine bir araştırma yapılacak olursa, sonuçlarda değişiklik meydana gelebilir. Yine de genele oranladığımız zaman Apple’ın biraz daha öne çıktığını net bir şekilde görebiliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?