Apple AirPods 3 Ortaya Çıktı – İşte Yeni Tasarım

0
548
Apple AirPods 3

Kablosuz kulaklıklar, arkadan gelerek rekabetin en önemli unsurları arasında yer almaya başladı. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi markaların sürekli yeni seri ürünlerini tanıttığını görüyoruz. Fakat satış rakamlarına baktığımız zaman Apple AirPods kulaklıkların zirvede olduğu bir gerçek. Hal böyle olunca serinin yeni ürünleri de merakla bekleniyor. Ortaya çıkan son detaylar Apple AirPods 3 modellerinin ne kadar iddialı olacağını gösteriyor.

Apple AirPods 3 için paylaşılan görsellerle beraber bazı teknik detayların da ortaya çıktığını ekleyelim. Markanın yeni kulaklık modelinde ilk değişiklik gösterecek olan kısım, tasarım olacak. Eski modellerde kuyruk kısmının biraz daha uzun olduğunu biliyoruz. Kuyruk kısmında biraz daha uzun bir tasarım kullanan kulaklığın yeni serisinde durum değişecek.

Apple AirPods 3 Tasarımı Değişiyor

Aslında Apple AirPods 2 güncellemesinde tasarımın değişmesi bekleniyordu. Fakat Apple, ilk nesilde kullandığı tasarımı kullanmaya devam etti. Şimdi ise Apple AirPods 3 kulaklıklarında tasarım kısmında yenileme yapılacak.

Kuyruk kısmının biraz daha kısaltıldığını göreceğimiz kulaklıkların, baş kısmında ise daha geniş bir yüzey bulunacak. AirPods ile resmi kablolu kulaklık modeli olan EarPods arasında bir ürün tasarım göreceğiz. Daha kullanışlı olacak olan tasarımın, kutu kısmında da kendisini göstermesi bekleniyor. Kutunun biraz daha küçültüleceği ve bu sefer kare formatında olacağını görüyoruz.

Apple AirPods 3

Apple AirPods 3 kulaklık modellerinde tam olarak nasıl teknik özelliklere yer verileceği ise bilinmiyor. 2.nesilde çip değişikliği yapılmıştı. 2.nesilde tanıtılan yeni çiplerin çok daha hızlı eşleştirme imkanı sunduğu ve Apple ürünleriyle tam bir uyum içerisinde çalıştığını görmüştük.

3.nesilde çipler için yeniden bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgi yok. Sadece sızdırılan bilgiler arasında gürültü engelleme özelliğinin olduğu görülüyor. Gürültü engelleme özelliğinin ne kadar başarılı olacağı ise tartışılır.

Apple, bu seride güvenlik odaklı olarak gürültü engelleme özelliğini kullanmamayı tercih etmişti. Kulaklıklarda bir mod olarak mı yoksa standart olarak mı gürültü engelleme sisteminin sunulacağını da bilemiyoruz. Tanıtımın ardından detayları elde edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  AirPods 3 Tasarımı Ortaya Çıktı – İşte Görseller

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?