Apple AirPods 3 için İlk Fiyat Bilgileri Ortaya Çıktı

0
239
Apple AirPods 3

Apple AirPods 3 ya da Pro Lite olarak isimlendirilmesini beklediğimiz modelin 2020 yılında karşımıza çıkacağını düşünüyorduk. Yıl sonuna kadar devam eden beklenti Apple AirPods Max modelinin tanıtılmasıyla son buldu. Birçok Apple analisti bu modelde vazgeçme gibi bir durumun söz konusu olmadığını yeni kablosuz kulaklıkların 2021 yılına kaldığını belirtti.

Son gelen raporlar da bu paylaşımları doğrular nitelikte oldu. Öyle ki son gelen raporlara göre 3.nesil AirPods kulaklıklar 2021 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Hatta raporlar sadece iddialar ile sınırlı kalmıyor. Raporlarda yer alan fiyatlar da var.

Apple AirPods 3 Fiyatları Nasıl Olacak?

Son gelen bilgilere göre yeni seri kablosuz kulaklık modelleri ANC aktif gürültü engelleme sistemine sahip olmayacak. Bunun yanında mevcut Pro modeliyle birebir olan bir tasarım kullanılacak. Pro modeliyle birebir olarak gelecek olan tasarıma karşı, ANC özelliğinin kullanılmamış olması, fiyatların aşağı çekilmesini sağlayacak.

249 dolar gibi bir fiyatı olan Pro modelinden farklı olarak bu modelde %20 gibi oranlarda daha düşük bir fiyat olması bekleniyor. Söylenen yeni kulaklığın 190-200 dolar arasında satış fiyatının olacağı yönünde.

Sadece aktif gürültü engelleme sisteminin olmaması bu kadar fiyatın değişmesine neden olur mu bilmek zor ama çok benzer tasarımlı daha uygun fiyatlı bir kulaklık sunulmasının amaç edindiğini biliyoruz.

Apple AirPods 3

Öyle ki Apple AirPods Pro gerçek anlamda çok sattı. Şimdi Max modeline de yoğun ilgi gösterildi deniyor ama Pro modeli hem daha uygun bir fiyatı olması nedeniyle hem de taşınabilirliği yüksek bir model olması nedeniyle çok fazla tercih edildi.

Hemen hemen aynı performans değerini verecek ama 50 dolar kadar daha uygun fiyatlı bir kulaklık modelinin sunulacak olması, markanın daha da çok satış elde etmesi anlamına geliyor. Apple’ın istediği de tam olarak bu.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp Grup Görüntülü Görüşme için Önemli Bir Yenilik Geliyor

2021 yılının ilk çeyreğinde kulaklıkların tanıtımını gördükten sonra bu konuda daha fazla bilgi elde edeceğiz. Hangi özellikler eksik kalacak ya da nasıl bir yenilik yapılacak merakla bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?