Apple’ın artık sadece teknoloji firması olmaktan çıkmaya başladı. Ürettiği birçok yeni teknoloji ürünleri bir yana dursun artık Apple birçok yeni projede ve sosyal sorumluluk çalışmalarında da yer almaya başladı. Kazandığı fonlardan artık bu çalışmalar için belli bir bütçe ayırımına da başlayan Apple’ın son olarak ise AIDS dernekleri ile ortak bir çalışma yapacağı ortaya çıktı. AIDS hastalığına karşı verilen mücadeleye destek olmak isteyen marka dünya genlinde AIDS mücadelesi için yeni kampanyalar başlattı.

Apple Ürünlerinden Destek Verilecek

Bu noktada ilk olarak RED ile anlaşma yapan teknoloji devi sosyal sorumluluk projesine destek vermek için yine doğrudan kullanıcılarından faydalanacak. Zira Apple’ın RED ile beraber yaptığı çalışma sonrasında artık Apple Store üzerinden alınan ürünlerin fiyatları üzerinden AIDS mücadelesi için belli bir miktar para ayrılacak. 1 Aralık AIDS günü ile beraber başlayacağı açıklanan kampanya kapsamında Apple Store üzerinden satışı yapılan birçok üründen destek verileceğini de belirtelim.

En büyük destek ise oyun satışlarından elde edilecek olan gelir üzerinden verilecek. Zira Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Store üzerinden oyun satın alan kullanıcıların oyunlar için ödedikleri paradan önemli bir kısmının AIDS ile mücadele derneklerine aktarılacağı da belirtiliyor.

apple-aids

Bununla beraber Apple tarafından yapılan açıklamaya göre kampanya sadece Apple Store kapsamında da geçerli olmayacak. Ekstra olarak Apple Pay sistemlerinden de ödeme yapan her kullanıcının Apple Pay sistemini kullanmaları halinde yine yardım kuruluşlarına destek verilecek. Apple’ın tahmini olarak ne kadar bağış yapmayı planladığı henüz bilinmiyor. Fakat hem oyun satışlarında hem de ürün satışlarında geçerli olacak olan yardımların Apple tarafından açıklanan bilgilere göre Aralık ilk haftası boyunca devam edecek. Apple’ın tüm bu çalışma ile beraber ne kadar bağış yapacağı ise kampanya sonucunda netlik kazanacak. Fakat Apple’ın sosyal sorumluluk projelerinden alışık olduğumuz verilere bakacak olursak toplanacak bağışın da oldukça yüksek olacağı düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?