iPhone 12 tanıtım tarihi tam anlamıyla düğüme döndü. Her yeni iddia düğüme bir ilmek daha atıyor. Eylül ayında tanıtılacağı söylenen akıllı telefonlar için artık tarih kesinleşti Eylül ayında gelecek derken iki gün önce ünlü bir analist daha açıklama yaptı ve Ekim ayına erteleme yapıldığını söyledi. Tanıtım tarihi sürekli değişiyor ve artık işin tadı kaçtı.

Apple, iddiaları yakından takip ediyor ve bu şekilde karmaşa yaratan iddialar hakkında zaman zaman açıklamalar yapıyor. Çok detaya inilmiyor ama sonuçta açıklama yapılıyor. Bir örnek daha yaşadık ve Apple’ın yetkili isimlerinden birinin 12 serisi için tarih hakkında bilgi verdiğini gördük.

iPhone 12 Geç Gelecek – Kesinleşti

Yeni telefonlar için açıklama mali çeyrek raporları bilgilendirmesinde geldi. Mali çeyrek raporları için açıklama yapan Apple’ın CFO’su Luca Maestri, telefonların Eylül ayında gelmeyeceğini doğruladı. Yetkili isim her zaman telefonları Eylül ayının sonlarına doğru satmaya başladıklarını söyledi.

Gerçekten de böyle. Telefonlar Eylül ayının başında tanıtılıyor ve Eylül ayının sonuna doğru da satışa çıkıyor. Bu sefer böyle bir ilerleme olmayacağını belirten Luca Maestri, yeni akıllı telefonların satışının Ekim ayını bulacağını söyledi. Birkaç haftalık bir gecikmeden söz edilirken kesin tarih söylenmedi. Yani telefonun Ekim ayında satışa çıkacağını biliyoruz ama Ekim ayının kaçında satışa çıkacağını bilmiyoruz.

İki durumu birbirinden ayırmak gerekiyor. Evet telefon Ekim ayında satışa çıkacak ama bu telefonun Ekim ayında tanıtılacağı anlamına gelmiyor. iPhone 12 tanıtımı yine Eylül ayında yapılabilir. Eylül ayında yapılan tanıtım sonrasında satışlar için ise Ekim ayı beklenebilir.

Böyle bir örnek yok mu? Tabii ki var. iPhone X akıllı telefonu da yine Eylül ayında tanıtılmasına rağmen çok daha geç satışa çıkmıştı. Benzer durum iPhone 12 serisi için geçerli olabilir ya da Apple telefonun çıkmadan eskimesini engellemek adına tanıtımı biraz daha geç bir tarihe alabilir.

İLGİLİ HABER:  App Store Sonrasında Steam için KDV Zammı Geldi

Sonuçta artık telefonun gecikeceğini anladık. Neden açıklaması ve detay bilgi paylaşımı yok. Yine Apple’ın bilgilendirmelerini bekleyeceğiz. Seriye ilişkin yeni bilgileri içeren açıklamalar gelmeye devam edecektir. Zaten Eylül ayına çok bir süre kalmadı. Yakında her şey netleşir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?