Apple ABD’de 2014 Yılının 4. Çeyreğinde Telefon Aktivasyonunun %50’sini Aldı

0
1094

Analistlerin söylemleri ve yapılan ölçümler Apple’ın sadece 2014 yılının son çeyreğinde rekor iPhone satışı yaptığını ortaya koydu. Apple’ın rakiplerine karşın çıtayı yükselttiği görülen raporu Intelligence Research Partners ortaklarından CIRP yaptı. ABD’de aktivasyonu yapılan her 2 telefondan 1 tanesi Apple markasını taşıyor. Bu sonucun oluşmasını en çok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin etkilediği görülüyor.

cirp-rapor

Apple’ın güçlü rakibi olarak gösterilen Samsung ise raporda sadece %26’lık pay alabilmiş. Üstelik Samsung’un Apple’a göre daha fazla telefon modeline sahip olduğu da bir gerçek.

iphone-satisi

Raporun bir diğer ayrıntısı ise aktivasyonu yapılan iPhone modelleri üzerine. Raporda Apple’ın yüksek oranda sadık müşteriye sahip olduğu görülüyor. Araştırmaya göre eski iPhone kullanıcılarının %86’sı yeni iPhone modellerine geçiş yapmışlar. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a olan ilginin benzeri iPhone 5 modelinde görülmüş ancak iPhone 5 modelinin kısa sürede %50 seviyelerine düştüğü, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın %56 seviyelerine düşerek daha büyük ekranın başarıyı getirdiği dikkatlerden kaçmıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Çin’de Yine Gündem Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?