Apple A13 Bionic Üretimine Geçildi

0
320

Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biri olan TSMC tarafından paylaşılan bilgilere bakacak olursak, 2019 iPhone modelleri için çoktan hazırlıklar başladı. Yeni akıllı telefonların tasarımı ve sistem özellikleri konusunda önemli bilgiler paylaşılmış ve ilk detaylar ortaya çıkmaya başlamıştı. Fakat yeni akıllı telefon modelleri için resmi adımlarda gelmeye başladı. İlk resmi adım Apple A13 Bionic işlemcilerinin üretiminin başlaması oldu. Telefonların üretimi için ilk adım olan işlemciler test üretimine geçiş yaptı.

Apple A13 Bionic İşlemcileri için Beklenen Üretim

TSMC tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Apple A13 Bionic işlemcileri için üretim aşamasına geçildi. Fakat şu an için üretim seri üretim değil. Şimdilik yapılan üretimin test üretimi olduğunu belirtelim. İlk etapta sadece test üretiminin yapılacağı yeni işlemcilerin kısa süre sonra da seri üretime geçmesi bekleniyor.

Eğer test üretimi kısmında herhangi bir sorun yaşanmaz ve sıkça karşılaşılan verimlilik sorunlarının önüne geçilecek olursa, yeni işlemci modellerinin seri üretime geçtiğini görmek mümkün olacak. Bunun için beklenen sürenin de 1 ay civarında olduğunu ekleyelim.

Yaklaşık 1 ay sonra işlemcilerin seri üretime geçtiğini göreceği ancak üretim teknolojisi kısmında yine 7 nm üretim sürecinin sunulduğunu görmek mümkün olacak. 7 nm üretim teknolojisinde işlemcilerin artılarının bulunması bekleniyor.

Ters kablosuz şarj desteğini sunması, bunun yanında yapay zeka konusunda yeni çözümler sunması ve kameralar kısmında da yeni desteklerinin bulunması beklenen işlemcilerin, pil tüketimi kısmında da yenilenmiş bir model olduğunu görmek mümkün olacak.

Apple A13 Bionic

Apple A13 Bionic işlemcileri için değişmesi beklenmeyen tek kısmın ise modemler olacağını ekleyelim. Beklenti 5G modemlerine geçiş yapılması yönündeydi. Ancak Intel’in yavaş davranması ve Qualcomm ile yaşanan gerginlikler sonrasında 5G modemlerin gelmeyeceği ortaya çıkmıştı. Bu yönde yeni serinin içerisinde de bir değişiklik olması beklenmiyor.

Yine 4G destekli modemleri kullanacağı gibi duruyor. Bunun dışında işlemcilerle ilgili herhangi bir saat hızı ya da çekirdek detayının ortaya çıkmamış olduğunu da belirtelim. Özellikle saat hızının nasıl olacağı merak konusu.

İlginizi Çekebilir: Bu Kez iPhone XI Renkleri Ortaya Çıktı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?