İşlemci konusunda kendi modellerini üreten nadir markalardan biri olan Apple, son olarak A11 Bionic işlemcilerinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Yeni işlemci modellerinin tanıtımını yapan marka, tanıtımla beraber iPhone X ve iPhone 8 modellerinin ne kadar güçlü olacağını da göstermişti. Artık geçen senenin işlemcisi olarak anılamaya başlayan A11 Bionic serisinden sonra şimdi ise markanın Apple A12 işlemcileri için üretimi başlattığı ortaya çıktı.

Yeni seri akıllı telefonların içerisinde yer alacak olan Apple A12 işlemcilerinin üretime geçmesiyle beraber detaylar konusunda da yeni açıklamalar yapıldı.

Apple A12 İşlemcileri Nasıl Olacak?

Apple’ın tedarikçileri ve markaya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple A12 işlemcileri, eski seriye göre %20-25 daha fazla performans sunacak. Ayrıca bu işlemci serisinde %40 oranında daha düşük güç tüketimi sunulacak ki %40 oranında daha düşük bir güç tüketimi sunulması pil gücünü çok daha öne çıkaracaktır. A11 serisinin bile ne kadar güçlü olduğunu düşünecek olursak, bu değerlerle beraber Apple A12 işlemcilerinden beklentilerde bir hayli artmış oldu.

Apple A12

Yeni işlemcilerin 7 nm üretim sürecine dahil olması ise pek olası değil gibi gözüküyor. Yine 10 nm üretim sürecinden geçmesi beklenen işlemcilerin ne gibi artılarını öğrenmek için sonbahar aylarını beklemek gerekecek. Fakat sadece bu bilgiler bile Apple A12 ne kadar iddialı olacak göstermiş oldu.

Üretimin şimdiden başlamış olması ise Apple’ın yeni modelleri için gecikme durumunun söz konusu olmayacağını gösteriyor. Yine de gelişmeler için resmi açıklamaları beklemek gerekiyor. İşlemciler konusunda yeni detaylar ortaya çıktığı zaman sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple Bilgilerinize İndirmenize İzin Verecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?