iPhone 8 akıllı telefonlarının içerisinde kullanılacak olan yeni işlemci modeli A11 işlemci serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Öncelikle iPhone 8 modellerinin tüm karşı iddialara rağmen şu an için seri üretime girdiğini düşünüyoruz. Daha önce paylaştığımız haberimizde de ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 8 akıllı telefonlarının kılavuzlarının hazırlanmış olması bu iddiaların daha da güçlenmesini sağladı.

Yeni seri akıllı telefonların üretimleri için beklenen adımların atılmasıysa iPhone 8 akıllı telefonlarının bileşenleri hakkında da yeni bilgilerin ortaya çıkmasını sağlamış oldu. Bu bileşenler arasında en çok önem verilenleri olarak karşımıza çıkan işlemcilerde ilk dikkat çeken noktalar arasında. Haliyle A11 işlemcileri içinde üretime girildiği için daha fazla bilgi elde etmeye başladık. Son paylaşılan test sonuçları da A11 işlemcileri konusunda adeta son nokta olmuş oldu.

A11 Sektörde Lider Olabilir

Paylaşılan son bilgiler Apple A11 işlemcilerinin performans konusunda piyasanın en iyisi olacağını gösteriyor. Performans testlerine göre yeni seri akıllı telefonların içerisinde yer alacak işlemciler tam 3 GHz değerine çıkabilecek. Mobil alan bir yana dursun bilgisayar bilgisayarlar için kullanılan işlemciler içinde oldukça tatmin edici bir güce sahip olduğu görülen modellerin Snapdragon 835 modellerini bile çok rahat bir şekilde geride bırakacağı görülüyor.

Apple A11

Henüz benzeri detayları belli olmayan mobil işlemcilerinin çekirdek performanslarının da bir hayli yüksek olduğu belirtiliyor. Tekli çekirdek performansının aldığı puan için 4300-4600 iddiaları olan işlemcilerin çoklu çekirdek performanslarının da 7000-8000 puan aldığından söz ediliyor. Snapdragon 835 işlemcilerinin tek çekirdek puanlarının 2000-3000, çoklu çekirdek performanslarının ise 6000-6500 arasında olduğunu düşünecek olursak, Apple epey bir başarı elde edecek gibi gözüküyor.

Öyle ki Snapdragon 835 işlemcileri oldukça yüksek performansa sahip olan ve puanlarıyla rekorlar kıran işlemciler olarak değerlendiriliyor. Haliyle Apple’ın bu işlemci serilerinin bile önüne geçmesi yeni iPhone modellerinin çok daha güçlü olacağını gösteriyor. Yine de tanıtımda tüm verileri doğru bir şekilde elde etmeyi beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple TV İçin 4K HDR Desteği Artık Hayal Değil

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?