Apple 6. Betaları yayınladı: iOS 11, WatchOS 4, macOS High Sierra 10.13 ve tvOS 11

0
73
iOS 11 pil sorunu

Apple bugün iOS 11, WatchOS 4, macOS High Sierra 10.13 ve tvOS 11 işletim sistemlerinin 6. Beta sürümlerini yayınladı. Bu güncelleme geliştiriciler için.  Bu platformalara en son güncelleme geçen hafta gelmişti.

iOS 11 beta 6

Eğer Apple geliştirici hesabınız varsa, iOS 11’i daha önce sisteminize yüklediyseniz, cihazınızın Ayarlar ve Yazılım Güncelleme menüsünden kolayca iOS 11 Beta 6’ya geçiş yapabilirsiniz.

iOS 11 Beta 6’da hangi yeni özellikler var?

iOS 11’in genel olarak yayınlanmasına çok az bir süre kala son güncellemeler gelmeye başladı. iOS 11 Beta 6 bir kaç tweak  ve optimizasyon içermekte.

En büyük görsel değişiklikler App Store ve Apple Maps görsellerinin değişmesinde görülüyor. AirPods’lar içinde hoş bir animasyon eklenmiş.

iOS 11 Beta 6’nın içerdiği tüm yenilikler şu şekilde sayılabilir:

  • Yeni App Store ikonu
  • Saat ikonunu kenarları kalınlaştırılmış.
  • Mesajlarda yeni App ikonu
  • Yeni özellikler için fotoğraflar menüsünde tanıtım ekranı
  • Ayarlardan canlı balık duvar kağıdı kaldırılmış.
  • Ekran ve Parlaklık ayarlarından Otomatik parlaklık özelliği kaldırılmış.
  • Yeni kilit açma aniasyonu
  • Kontrol merkezindeki Bluetooth ikonu değişmiş.

 

watchOS 4 beta 6

Apple bugün watchOS 4 beta 6 ‘yı yayınladı. Yine geliştirici programında kayıtlı olan kullanıcılar bu sürümü kullanabilecek. Eğer geliştirici iseniz ve watchOS 4 beta 6 yüklemek istiyorsanız Saatim > Genel > Yazılım güncelleme kısmından watchOS 4 beta 6’yı yükleyebilirsiniz.

macOS High Sierra 10.13 beta 6

macOS High Sierra beta 6 Mac App Store günceleme kısmından indirilebilir. Aynı zamanda Apple’ın geliştirici portalından da  macOS High Sierra beta 6’yı indirebilirsiniz.

 

tvOS 11 beta 6

tvOS 11’in 6. betası da ayınlandı. 4. nesil Apple TV’niz için geliştirici hesabı olanlar tvOS 11 Beta 6’yı kolayca yükleyebilirler.

# Apple Eylül ayında bu işletim sistemlerinin kararlı sürümlerini yayınlayacak. Apple geliştirici programında olanlar, Beta sürümlerini önceden indirip deneyebiliyorlar. Siz de Apple geliştirici hesabı açarak önceden yeni sürümleri deneyebilirsiniz.

Her iOS Geliştiricisinin Takip Etmesi Gereken 52 Twitter Hesabı

iOS Geliştiriciler İçin En İyi 33 Açık Kaynak Kütüphane

iOS Geliştirici Nasıl Olunur?

İLGİLİ HABER:  iOS 11'de Bluetooth Cihazlar Arasında Geçiş Yapma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?