5G Sunny Peak Çipleri

Akıllı telefonlarda 5G teknolojisine geçiş dönemi hızlandı gibi gözüküyor. Birçok markanın bu kısımda hazırlıkları tamamlanma aşamasına gelmiş durunda. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bilgilere göre Apple’ın da bu konuda çalışmalara başladığını görmüştük. Firma tarafından yapılan paylaşımlarda en geç 2019 yılı içerisinde 5G destekli iPhone modellerinin geleceği vurgulanmıştı. Fakat Apple tarafından yapılan son paylaşım, bu konuda farklı bir yol haritasının izlenebileceğini gösterdi. Firma tarafından yapılan açıklamada 5G Sunny Peak Çipleri için iptal kararı geldi. Haliyle bu bütün planların değişmesine neden olacak.

Intel 5G Sunny Peak Çipleri Neden İptal Edildi?

Gerçek anlamda 5G hızları sunması için 2020 yılında geliştirileceği iddia edilen 5G Sunny Peak Çipleri için Intel ile anlaşma yapan firma, 2 nesil sonraki iPhone modelleri için yeni teknolojiye geçeceği bilgisini vermişti. Çok daha yüksek indirme hızlarına ulaşacağı belirtilen çiplerin bugün itibariyle iptal edildiğinin açıklanmasının ardında ise çok önemli nedenler yatıyor.

5G Sunny Peak Çipleri

Beklentiler çok yüksek olsa da Intel’in söz konusu çiplerde istenen performansı alamadığı iddiaları var. Bu nedenle de Apple’ın anlaşmayı iptal ettiği ve 5G Sunny Peak Çipleri için geliştirme sürecine son verdiği belirtiliyor. Çalışanların ise başka birimlere aktarıldığı konusunda önemli bilgiler söz konusu.

Apple Kendi Çiplerini Geliştirebilir

Her ne kadar ilk iddialara göre firmanın hız konusunda sıkıntılardan dolayı 5G Sunny Peak Çipleri için iptal kararı aldığı belirtilse de net açıklamaların yapılmaması, bu konuda yeni iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu. İddialara göre 2020 yılında gelecek ve gerçek 5G teknolojisi sunacak olan modemleri Apple üretecek. Ayrıca markanın MediaTek ile yeni ortaklıklar yaptığı ve bu nedenle Intel’i saf dışı bıraktığı da yine gelen iddialar arasında.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?