Apple’ın 2016 Yılında 4 inçlik iPhone için AU Optronics ile Anlaşma Sağladı

0
466

Tedarikçi AU Optronics’in 2016 yılında Apple’ın piyasaya sunmayı planladığı 4 inçlik iPhone için ekran üretmek amaçlı anlaşma sağladığı iddiası rapor edildi. Açıklanan rapora göre Apple 2016 yılında tanıtmak için iki iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Çin kaynaklı Economic Daily News’in haberine göre Apple’ın üzerinde çalıştığı iki iPhone modelinin isimleri  “iPhone 7” ve “iPhone 7c” olabilir(miş). Birçok yayın kuruluşu ve Apple’a yakın kaynakların da dile getirdiği gibi Apple’ın tanıtacağı yeni amiral telefon modellerin isimleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus olacak. Bazı kaynaklara göre iPhone 6c’nin tanıtılma ihtimali de söz konusu.

Ayrıca, Apple akıllı telefon pazarında 4 iPhone modelinin satışı devam ediyor. 9 ay önce satışa sunulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus popülermiş gibi gözükse de, iPhone 5s ve iPhone 5c’nin de satışları halen devam etmekte. Apple tarafından üçüncü çeyrekte yeni model iPhone tanıtabilir ve bilindiği üzere Apple genellikle yaz veya sonhabar aylarında satışa başlıyor. Söylentiler göre ileriye yönelik donanım planlamalarından dolayı bazen belirtilen zamanlarda tanıtılamıyor.

KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2016’ya kadar 4 inçlik bir iPhone modelini sunmayacağını dile getirmişti. Kuo’ya göre, Apple’ın düşüncesi Apple Pay ile birlikte 4 inçlik bir telefon satışa sunabilir ama bu sonbaharda değil. Geçtiğimiz birkaç yıldır akıllı telefon pazarında büyük ekran boyutları trend olmaya başladı. Şuan ise 5 inç gibi büyük ekranlar akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Apple, geçtiğimiz yıl içerisinde bu geleneğe uyup 4.7 inçlik iPhone 6 ve 5.5 inçlik iPhone 6 Plus’ı tanıttı. 4 inçlik cihazlara talep halen devam ediyor ve Apple’ın bu beklentiye bu yıl veya gelecek yıl cevap vermesi mümkün.

İLGİLİ HABER:  iPhone Spam Aramaları Engelleme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?