Kamera olarak değerlendirildiğinde son dönemde aldığı ödüllere de bakacak olursan iPhone serisi akıllı telefonlar, en başarılı kameralara sahip olan telefonlar olarak gösteriliyor. Her ne kadar çift kamera sistemine geçiş için geç kaldığı yönünde haberler yapılsa da iPhone 7 Plus serisiyle beraber çift kamera teknolojisine de geçiş yapan Apple’ın bu sayede kamera alanında daha da yüksek çözümler sunmaya başladığını söylemek gerekiyor. Son seri kamera teknolojilerinde yakaladığı başarıyı iPhone 8 serisinde de devam ettirip ettirmeyeceği düşünülen Apple’ın yeni serilerde ne gibi yenilikleri ekleyip telefonların kamera özelliklerini nasıl değiştireceği ise merak konusu oldu. Zira bu konuda Apple’ın yeni çalışmaları da bir bir ortaya çıkıyor.

LG İle Ortak 3D Kameralar İddiası

Bu noktada son olarak markanın LG ile beraber yeni bir ortaklığa gittiği ve yapılan yeni ortaklıkla beraber Apple’ın artık 3D görüntü çekebilme teknolojisi üzerine çalıştığı da ortaya çıktı. Arttırılmış gerçeklik alanında yaptığı çalışmalarla gündem olan ve bundan sonraki dönemde de arttırılmış gerçeklik çalışmalarına devam edeceği belirtilen Apple hakkında ortaya atılan 3D teknolojisi de bu nedenlerden ötürü yüksek ihtimalle yeni seride yer alacak gibi.

Apple-3D-kamera

Şu an için Apple tarafından yeni kamera sistemleri üzerine herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat açıklama yapılmasa da 3D kamera sistemi hakkında bazı iddialarda yok değil.

Sanal Gerçeklik İçin Kullanılabilir Mi?

En çok merak edilen konu ise 3D görüntülerin nasıl çekileceği. İddialara göre Apple bunun için LG tarafından geliştirilmiş çift kamera sistemini kullanacak. Balık gözü lenslere sahip olacağı düşünülen kameraların bu sayede 3D görüntü çekebileceği de düşünülüyor. Resimlerin ise görüntülenmesi için iPhone ekran teknolojisinde herhangi bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği de merak konusu.

Sadece Apple’ın sanal gerçeklik teknolojisi konusunda düşüncelerini ele alırsak Apple’ın ekran teknolojisinde de yeni düzenlemelere gidebileceği düşünülüyor. Gerek 3D kamera sistemlerinin kullanılması gerekse de sanal gerçeklik teknolojisinin iPhone serisine dahil edilmesi gibi tüm gelişmeler için ise iPhone 8 tanıtımlarını beklemek gerek. Tüm detaylar tanıtımda ortaya çıkacak.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?