Apple, Kamera teknolojisinde iPhone 7 Plus modeli ile birlikte sunduğu Dual – çift kamera sistemi ile getirdiği yeniliklere devam ediyor. Korean Economic sitesinde çıkan habere göre, Apple ile LG ; 3 boyutlu fotoğraf çekebilen yeni bir kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Bilindiği gibi, Apple iPhone’ların 10. yıl dönümü olan 2018 yılı için çok özel bir telefon çıkarma hazırlığı içinde. Kimine göre iPhone 8, kimine göre de iPhone 7s olacak olan bu modelde, 3 boyutlu kamera teknolojisinin kullanılıp kullanılmayacağı da bir muamma.

Apple ile LG daha önce birçok projede ortak olmuşlardı. Son olarak iPhone 7 Plus’ın çift lensli kamerasında birlikte çalışmışlardı..  iPhone 7 Plus’ın en önemli özelliği olarak görülen ve her yeni iOS güncellemesi ile geliştirilen Portre modunu LG Innotek altyapısında geliştirilmişti. Muhtemelen yine Dual lens kullanılacak olan 3D kamera sisteminde, iPhone 7 Plus ile yapılmış geliştirmeler ve alınan patentlerin kullanılacağı da ayrıca haberde belirtilmiş.

Şimdilik 3 boyutlu fotoğraflar konusunda elimizde fazla veri yok. Bu konuda haberler çıktıkça yayınlayacağız. Bizi takip edin.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?